Kapková závlaha u révy



Stránky: 1,  2,  3,  4   
MilP - (7) - 32.56 (?) 
1.3.2011 19:03, zobrazeno: 32541x

Ahoj,

chtěl bych nainstalovat kapkovou závlahu u cca 45 sazenic révy. Na trhu je celá řada systému, ale který je vhodný? Nevím právě kolik litrů závlahy denně by bylo dobré nastavit u každé sazenice. Pak taky chtěl bych zavlažovat samospádem z velké nádrže, otázka ale jestli to vůbec jde. Možná taky je to celé nesmysl. Nemáte s tím někdo zkušenost? Dík za radu. Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 1.3.2011 21:36

Zkušenosti s kapkovou závlahou nemám, ale pokud si dobře pamatuju, tak např. ve Znovíně dávkují 7litrů vody k jedné hlavě za týden. To je pět konví denně na ten váš vinohrádek. Nevím jak vy, ale já bych to obešel, alespoň se podíváte, jak vám to roste :-) VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MilP - (7) - 32.56 (?), 1.3.2011 23:44

To já si ty svoje rostlinky obejdu rád. Ale pracovní povinnosti mě často zavádí pryč a právě pro tyto situace jsem si říkal, že by nebylo špatné tu závlahu nějak řešit. A taky jsem očekával větší výnosy. I když jak píšete, 7 litů na hlavu mně připadá celkem málo. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 2.3.2011 2:09

Větší výnosy = nižší kvalita. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 2.3.2011 8:46

Spíš budou v době nepřítomnosti hrozit plísně a padlí, než sucho... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.14 (?), 2.3.2011 14:19
Trochu som si v minulosti hrál s kvapkovou závlahou, keď som sadil na okraj svahu mladé jabloňky. Jabloň sama o sebe je dosť náročná na vodu a navyše M9 korení plytko. Vodu sme mali v obrovských nádržiach nad osadou, kam sa čerpala z blízkej priehrady, takže bola odstátá. Problémy boli v upchávaní trysiek jemným kalom a svinstvom, ktoré narastalo v hadičkách. Musel byste mať dobrú techniku s kvalitným filtrom, alebo väčšie trysky a elektromagnetické príp. časovo ovládané ventily. U mladých sadeníc viniča by podľa mňa na ťažkej pôde hrozilo riziko, že ak by si rastliny navykli na kontinuálne zavlažovanie, nič by ich nenútilo púšťať hlavný koreň smerom dole-za vlahou v ornici a narástlo by kopa nežiadúcich rosných koreňov. Pri výpadku zavlažovania počas horúčavy byste mohol mať väčšie straty na sadeniciach ako pri systéme napr. 1x za týždeň a poriadne. Suchá pôda okolo kŕčka sadenice bráni rastu podpovrchových rosných korienkov. V nasledujúcej sezóne sa nemusíte báť, koreň si vlahu nájde. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.249 (?), 2.3.2011 2:05

A v jaké zemi? Pokud je to v ČR tak to nemá smysl, pro víno je tu vody dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 2.3.2011 7:33

Presne tak.Zavlaha na revu nie je potrebna... A ked uz si to budete chciet zrealizovat, tak len prvy rok na mlade rastlinky. Pre starsie je to uplny nezmysel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 2.3.2011 15:47

Kapkovou závlahou u révy uděláte více škody jak užitku. Jednak tím přilákáte hryzce, hraboše a jim podobnou verbež, zvýšíte lokální vlhkost vzduchu a tím podpoříte klima pro růst houbových chorob a v neposlední řadě podpoříte růst rosných kořínků a jiných povrchových kořenů, které by se měly spíše potlačovat, aby nedošlo k zeslabení hloubkových kořenů, které pomáhají révě při přežití tuhých zim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 2.3.2011 18:50

Nezlobte se, prosím, ale tvrdíte nesmysly. Dovolím si citovat odborníka: "Při pěstování stolních odrůd révy vinné je dostupnost vody velmi důležitá. Ideální je využití kapkové závlahy." (Pavloušek P.: Stolní odrůdy révy vinné). Prohlédněte si pár intenzivně využívaných vinic stolních odrůd v zahraničí a pak povídejte o révě a kapkové závlaze. Zdraví jenamatér.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika