Ještě jednou k roubování...



host - 166.20 (?)
30.4.2007 23:32

Na jednu hlavu se sice dává pokud je silnější více roubů, ale nakonec se zapěstovává jen jeden a ty ostatní se seřezávají a nechají jen ránu lépe hojit. Tedy  nakonec zůstane jeden, ostatní rouby se odříznou.  Druhou odrudu musíte dát na druhou hlavu, jinak hrozí vzájemné vytlačování a někdy i rozlomení. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 41.130 (?), 30.4.2007 22:39, zobrazeno: 8887x

Dobrý den všem,

je možné na jedné hlavě mít naroubovány dvě různé odrůdy ?? Tzn.třeba dvě různé bílé ,bílou a modrou apod?Jsem omezen místem a je to jen pro zábavu a pro těch pár hroznů.

Jinak moc děkuji za předešlé rady stran roubování a tak.

Z.D.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 30.4.2007 23:32

Na jednu hlavu se sice dává pokud je silnější více roubů, ale nakonec se zapěstovává jen jeden a ty ostatní se seřezávají a nechají jen ránu lépe hojit. Tedy  nakonec zůstane jeden, ostatní rouby se odříznou.  Druhou odrudu musíte dát na druhou hlavu, jinak hrozí vzájemné vytlačování a někdy i rozlomení. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.130 (?), 5.5.2007 21:15
Jo,díky,ale já myslel,jestli se to snese.Například když mám z hlavy dvě větve,taže vlastně tvar Y,jestli mohu dát na každou větev jinou odrůdu.V podstatě:Snese červená odrůda bílý roub a naopak?? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 6.5.2007 0:33
třeba u jabloní není problém dát na jednu jabloň třeba 10 roubů 10 odrůd. Jedná se o to, že všechny ty rouby musí být zhruba stejně zásobovány mízou a mít přibližně stejnou vzrůstnost. Jinak se stane, že jeden roub bude přežívat bez přírustků a plodů zatímco druhý poroste za oba. U vína to bude totéž, jen to bude ještě několikrát rychlejší a o to hůř by se to dalo regulovat řezem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 6.5.2007 0:34
Jak konkrétně máte to místo omezené?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.130 (?), 6.5.2007 12:53
U zdi, resp.zídky, JZZ strana, místo tak na dvě rostliny, resp hlavy. Rád bych - co větev, to jiný druh = 2 hlavy = 4 větvě = 4odrůdy (bílé, modré, červené, růžové). To vše samozřejmě v ideálním případě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 6.5.2007 16:51
Já bych zkusil raději na místě pro dvě rostliny potom zasadit 4 rostliny. Stejně optimální místo pro rostliny je jen lidský výmysl, v přírodě prosperují i rostliny rostoucí těsně vedle sebe.  Tomu roubování dvou odrůd na jednu rostlinu moc nedůvěřuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.130 (?), 6.5.2007 12:46
Díky, zhruba asi to jsem potřeboval vědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.22 (?), 10.3.2009 19:02

Dobrý den.Já si na rozdíl od kolegy, který na váš dotaz reagoval níže myslím, že pěstovat dvě odrůdy na jedné hlavě je možné, za předpokladu, že hlavu poněkud odhrneme a budeme roubovat v úrovni terénu, např do roštěpu vložením dvou různých roubů vzniknou nám tak dva kmínky.V dalších letech budeme řezat  (u rýnsko -hesenského vedení)na jeden tažeň u káždého kmínku, to je výhodné zejména v okrajových vinařských oblastech, kde nám hrozí, že jeden z kmínků odumře.Martin.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.22 (?), 10.3.2009 19:07

oprava: víše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika