Japonské odroby hrozna



host - 147.78 (?) 
12.1.2020 0:16, zobrazeno: 2332x

Zdravím,

názory, skúsenosti,prípadne linky, kde sa dá zohnať, aby za to stálo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 12.1.2020 6:13

Konkrétní zkušenosti s některými odrůdami:

Fujiminori - krásné bobule tmavé barvy, zrání spíše pozdnější. Problémem byla chuť, silná labruska. Pro můj vinohrad je to už historie.

Ťan Šan - velmi velké bobule žlutozelené bery a zajímavé, příjemné chuti. Problémem byla slabá odolnost proti mrazům a silná náchylnost k padlí, také slabá plodnost. Už je pryč.

Black Beat - čtyřletá sazenice ještě neměla žádnou úrodu. Roste velmi slabě, zatím ještě čekám.

Gold Finger - zajímavé bobule podlouhlého tvaru a žluté barvy. Velmi sladká chuť, docela zvláštní. Bohužel zatím hrozny i bobule menší než je deklarováno. Nicméně ještě budu zkoušet. Přikládám snímek.

Sunny Dolce - docela velké bobule příjemné ovocné chuti. Zatím u mne jednička mezi "japonci". Přikládám snímek.

Obecně je třeba přistupovat k japonským odrůdám rezervovaně. Přece jen jsou tamní pěstitelské podmínky a zřejmě i chuťové preference od našich hodně rozdílné. Kromě toho Japonci pro zvětšování velikosti bobulí a zvýraznění bizarnosti jejich tvaru hodně používají giberelin, takže při "normálním" způsobu pěstování mohou být výsledky značně odlišné od fotografií.

Gold Finger
Gold Finger
Sunny Dolce
Sunny Dolce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.78 (?), 12.1.2020 13:53

Ďakujem,

zaujímalo ma to hlavne kôli tým dlhým bobuliam, do akej miery je to reálne.

Strašne sa mi páči odroda manicur finger, predáva ju p. Jonáš, akurát zrejme jedna vec je pekná foto a druhá realita.Som na južnom Slovensku vo výške ccs 140 mnm, takže mráz tu už pomaly nemáme ani v zime :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika