Jakou barvu mají roztoči?



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 188.32 (?)
26.4.2018 22:07
Ten nějaký roztoč "acari" je vlnovník. - Není prý příliš škodlivý' jenom vzhledově co dělá moc hezky nevypadá. Horší jsou hálčivci, ale to co mám já nevím co je. - Vytahují se mi a atrofují poupata' takže je musím každý den nebo obden stříkat Sanmitem, ale je prošlý, takže nevím jak je účinný. V předchozích letech se mi to takto dařilo zachránit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 188.32 (?), 26.4.2018 16:24, zobrazeno: 1512x
Koupil jsem si brýle, které zvětšují dvacekrát a když se jimi podívám na poupata nebo rozvíjející očka, vidím tam bílé tečky, které se nepohybují. Jsou to sající roztoči nebo jejich hovínka?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.4.2018 20:04

I kdybyste přiložil dobrou fotografii, asi bychom to neurčili. Já jsem před týdnem zpozoroval na dvou hlavách skvrny, jejichž příčinu zkušený kolega identifikoval jako nějaké roztoče ("akari"). Poradil mi i specifický insekticid s akaricidním účinkem. Zdá se, že to po jeho aplikaci zmizlo. V tomhle teple by se to mohlo jinak rychle šířit.

Acari
Acari
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 188.32 (?), 26.4.2018 22:07
Ten nějaký roztoč "acari" je vlnovník. - Není prý příliš škodlivý' jenom vzhledově co dělá moc hezky nevypadá. Horší jsou hálčivci, ale to co mám já nevím co je. - Vytahují se mi a atrofují poupata' takže je musím každý den nebo obden stříkat Sanmitem, ale je prošlý, takže nevím jak je účinný. V předchozích letech se mi to takto dařilo zachránit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika