Jaká vzdálenost sazenic révy



Stránky: 1,  2,  3   
host - 157.82 (?) 
23.3.2011 14:30, zobrazeno: 38927x

Zdravím, chci vysadit 12 sazenic révy v řadě podél plotu. Koupil jsem tři odrůdy: Arkadia, Talisman, Pleven ustojčivyj, u všech jsem našel, že velmi bujně rostou. Řezat je chci jako vodorovný kordon se dvěma rameny a čípky. Bohužel nevím, jak daleko je sázet od sebe a zda Arkadia nebo Pleven opylí Talisman. Může mi někdo poradit? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 23.3.2011 22:48

Máte nějaký hlubší důvod pro dvouramenný kordon a řez na čípky? Talisman a Pleven ustojčivyj nejsou příliš vhodné odrůdy pro krátký řez. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.82 (?), 23.3.2011 23:20

Děkuji za odpověď, ale na jednom ruském serveru jsem našel v diskusi pro Talisman uvedený řez na 2 ramena s tříočkovými čípky a u Plevenu ustojčivého informaci, že se může řezat na tažně i čípky. Jen jsem nikde nenašel jak je sázet daleko od sebe a zda pro opylení Talismanu je vhodný Pleven, Arkadia nebo by to měla být jiná odrůda. Protože mně občas něco zmrzlo, chci aby réva měla víc starého dřeva, to je jediný důvod, proč dvouramenný kordon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.187 (?), 23.3.2011 23:27
Dobrý deň! Augustin a Talisman by som na dvojočkové čapíky nerezal, lepšie sú oblúky so 6-8 očkami. Arkadia by zarodiť mala, ale strapce nebudú mať asi typickú veľkosť. Ak nemáte na okolí iné odrody, odporúčam sadiť jednotlivé sorty v rade striedavo, aby sa zvýšila pravdepodobnosť opylenia Talismana. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.187 (?), 23.3.2011 23:30
P.S. Vzdialenosť od seba minimálne 1,2 m. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 24.3.2011 12:34

Doporučuji sázet minimálně 3m od sebe. Pro odrůdy a řez, které jste si vybral, je optimum někde mezi 3 a 5m. Výhony Talismanu v dobré půdě za vegetační sezónu narostou přes 6m. Pročtěte si k odrůdě Talisman (Keša1) diskusi zde. Najdete tam stovky příspěvků pro tuto i další odrůdy, které Vás zajímají. Co se týče opylovače pro Talisman doporučuje se Vostorg, jestli stejně poslouží Arkadia nebo Pleven nevím. Pěkný den přeje jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.38 (?), 24.3.2011 23:33
Dobrý deň! Pestujem Augustin na vysokom vedení na oblúky a zatiaľ nemal dlhé prírastky. Tie 2 metre sú akurát šikovné na to, aby som po odstrihnutí zmznutých koncov mohol oblúky vyviazať k drôtenke. Vedľa neho je Nadežda AZOS, Molly a Pamjati Žuravlja. Všetko približne rovnaký rast, takže oblúky sa pri vzdialenosti sadeníc 1,3 m krížia iba na koncoch. Arkadia mi každý rok vymrzne, pravdepodobne mi predali niečo iné. Talisman v podmienkach kontinentálnej klímy a v kvalitnej ukrajinskej pôde spraví istotne viac dreva ako u nás. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 25.3.2011 10:36

Arkadia vymrzá poměrně ochotně, navíc má vcelku typický tvar bobulí, takže by neměl být problém jí určit. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.117 (?), 25.3.2011 22:07

Palo chcem sa Vas spytat nevymrza Vam ten V25-20 mam ho tiez vysadeny a troska sa obavam tej slabsej odolnosti na zimne mrazy.Sadil som ho na jesen ako ste mi radili v jednom z prispevkov taktiez dve sadenice vostorgu rozostup som volil 1.2metra. Dakujem Vlado

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.145 (?), 27.3.2011 15:26

Dobrý deň Vlado! Augustin a Nasťu som kúpil od p.Jonáša pred moc rokmi. Zatiaľčo Augustin( V 25-20m, Rímsky, Pleven Ustojčivy) už tento rok konečne zarodí-má zdravý rast aj listy, Nasťa (Arkadija) stále bojuje s mrazom. Pôvodná vrúbľovaná sadenica totálne vymrzla, ale stihol som z jarného odrezku vypestovať pravokorennú. Predposledná zima poničila všetky jednoročné kmieniky, muselo sa vlani začať od základu znovu. Ale ani tento rok asi prvý strapec Arkadie neuvidím, drevo je tenké. Augustin rozhodne vydrží väčšie mrazy ako hybridy V.vinifera-napr.Ametyst, Purpur, Molly. Navyše mi netrpí plesňami. Takže odporúčam! Dúfam, že sa ukáže, že je to naozaj Augustin. Z "identity" odrôd nakúpených v Kolíne som veľmi sklamaný.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika