Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Réva vinná > Jak příští rok udělat řez

Jak příští rok udělat řez

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?)
12.6.2019 8:54

Vy tam něco musíte nechat jinak by réva zašla(bez letorostů). Jinak je veliká šance, že Vám bude nazovat stále nové letorosty i ze starého dřeva, takže něco bude i v přihodném mistě pro pokračovaní v RH vedení. Pokud jste postupoval správně, měl by jste mít i záložní letorost u země a z toho se dá též případně vyvést nový kmínek.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

host - xxx.xxx.119.228 (?), 10.6.2019 12:47
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

révu řežu podle tohoto obrázku. Všechno šlo pěkně a letos poprvé zarodí. Bohužel se mi vůbec neprobudily první tři očka. Čili nevím, jak další rok provedu řez a jak udělám tažeň. Poradíte?

Napodlo mě, co kdybych tam letošní tažeň nechal a letos vyrotlé výhony bych sestříhal na 1-2 očka. Tím pádem by další rok byla splněna povinnost, jednoletého dřeva vyrůstající z dvouletého.

Obrázky:

Připojit reakci   

HonzaH. (68) - xxx.xxx.156.67 (?), 10.6.2019 12:58
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

I tak to jde. Nebude to vedení na tažeň, ale kordonové rameno s čípky. Ponecháte 1-2 oké čípky, po vyrašení necháte jen jeden (co nejníže na čípku postavený) letorost, ostatní vylámete. Problém někdy bývá, že při tomto způsobu řezu bývají menší hrozny, což pro stolní révu není vhodné..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.119.228 (?), 10.6.2019 13:18

OK, díky za odpověď. Ještě jedna drobnost. Když mi z každého očka vyrůstají 2 i 3 letorosty a všechny mají květy, mám to nechat kvůli vyšší úrodě nebo něco dát pryč. Zdá se mě to celkem hodně husté, ale nevím.

Díky

Připojit reakci

HonzaH. (68) - xxx.xxx.128.42 (?), 10.6.2019 21:52

Každé očko obsahuje jedno hlavní očko a 1-3 vedlejší očka. Pokud všechny vyraší, tak ty menší vylámat, nechat jen jeden nejsilnější letorost.

Připojit reakci

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?), 12.6.2019 8:54

Vy tam něco musíte nechat jinak by réva zašla(bez letorostů). Jinak je veliká šance, že Vám bude nazovat stále nové letorosty i ze starého dřeva, takže něco bude i v přihodném mistě pro pokračovaní v RH vedení. Pokud jste postupoval správně, měl by jste mít i záložní letorost u země a z toho se dá též případně vyvést nový kmínek.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů