Hledám vinaře z moravy



host - 125.72 (?)
15.4.2016 8:13

my mame cca 3ha vinic... v lete strikate vinohrad co 10-12dni, takze vosam to patrne moc nechutna a ani neni nic zrale. v srpnu se uz nestrika-podle pocasi, samozrejme, ale vino jeste neni zrale, takze vosam nema v podstate co chutnat.. jakmile hrozno dozrava, treba muller, tak v 1/3 az 1/2 zari sklizime, takze nez vubec vosy chteji hodovat, uz nemaji na cem.. pokud vam vosy vadi, rozveste plastove flasky se sirupem, pivem a podobnyma vecma, trik je v tom, ze lahem by mela mit co nejuzsi hrdlo, aby z nej vosa uz nemohla vyletet.. nebo rozveste stare zaclony tak, aby jimi vosy nemohly vletet no hrozno.. ovsem na morave je 730ha vinic, pokud mate 3-4-10 hlav a nechavate hrozny na kerich, maji cas najit hrozno a pochutnavat si na nem.. tak to je i na zralych broskvych.. mam v zahrade 1 broskev a kolem dokola neni zadna, jakmile moje broskve uzraji do mekka, mam na nich vosy, mravence atd.. musi se sklidit jeste za tvrda-polotvrda, jinak je vosy zacnou nahlodavat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 182.4 (?), 15.4.2016 6:59, zobrazeno: 3706x

zdravím pánové, 

chci se zeptat, jak vinaři na moravě řeší ochranu vína stran vos, sršňů. Poslední roky mi to víno doslova sežere a co jezdím po moravě, jsou tam ty vinohrady jak z obrázku.. je na to nějaký postřik, co třeba aplikujete na jaře a ono to vydrží, nebo něco. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 15.4.2016 7:51
Když jsme byly na dovče v Mikulově a okolí tak jsem toto sledoval a jediná vosa se motala v restauraci kolem limonády a to jich u Nás bylo loni moc.Tak si myslím, že jich tam tolik není a také je tam révy tolik, že nestihnou všechno zožrať.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.72 (?), 15.4.2016 8:13

my mame cca 3ha vinic... v lete strikate vinohrad co 10-12dni, takze vosam to patrne moc nechutna a ani neni nic zrale. v srpnu se uz nestrika-podle pocasi, samozrejme, ale vino jeste neni zrale, takze vosam nema v podstate co chutnat.. jakmile hrozno dozrava, treba muller, tak v 1/3 az 1/2 zari sklizime, takze nez vubec vosy chteji hodovat, uz nemaji na cem.. pokud vam vosy vadi, rozveste plastove flasky se sirupem, pivem a podobnyma vecma, trik je v tom, ze lahem by mela mit co nejuzsi hrdlo, aby z nej vosa uz nemohla vyletet.. nebo rozveste stare zaclony tak, aby jimi vosy nemohly vletet no hrozno.. ovsem na morave je 730ha vinic, pokud mate 3-4-10 hlav a nechavate hrozny na kerich, maji cas najit hrozno a pochutnavat si na nem.. tak to je i na zralych broskvych.. mam v zahrade 1 broskev a kolem dokola neni zadna, jakmile moje broskve uzraji do mekka, mam na nich vosy, mravence atd.. musi se sklidit jeste za tvrda-polotvrda, jinak je vosy zacnou nahlodavat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.72 (?), 15.4.2016 8:14

na morave je pochopitelne vice vinic.. ja to beru jen z okoli Velkych Bilovic..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 15.4.2016 9:04

Jednou můj pan profesor na VŠ viděl, že se někam chystám a na jeho otázku, kam že to jedu jsem odpověděl, že do Velkých Bílovic. A on jen tak v pohodě prohlásil, jo, tam se daří ty Modré Portugaly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.214 (?), 15.4.2016 21:32

Ba, ba, taky bych jel do Bílovic... enlightened

A mimochodem: mají tam (už) i les! (Asi 1 ha?; historicky - v tereziánském katastru neměli ani kousek). Jak se ta krajina mění ;-)! A naučnou stezku. A biocentra a biokoridory,,,

Zdravím do Bílovic.

Josef.

EDIT: P.S. Omlouvám se, že to není k tématu, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.38 (?), 16.4.2016 6:40

Může to být zajímvé. Rodina spolužáka tam měli vinohrad 10 hektarů. To mi připadá taky zajímavé. Akorát, že na to byli jen 4, to tam skoro spali. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika