Hibernal



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 157.253 (?) 
20.11.2012 15:13

Zdravím, zajímalo by mě, kde máte Hibernal objednaný. Všemožně se ho snažíme sehnat na jaro 2013 a marně. Potřebujeme asi 60 hlav. Ocenila bych radu. Díky Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 98.31 (?), 18.12.2012 13:00

Hibernal prodává pan Osička z Velkých Bílovic. Tel. 608670068, ale musíte si pro sazenice dojet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.134 (?), 20.12.2012 12:02

Ja mel Hibernal objednany, to je mel jeste na sklade a po nekolika tydnech se mi ted na podzim pan Osicka ozval, ze uz ani na jaro zadne sazenice nema. Asi totalka vyprodej, takze pokud nema nejake podpultovky jako za sociku pro zname a pribuzne, tak zrejme nemate sanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 20.12.2012 19:20

Nevěšte hlavu a zkoušejte dál, ve Vel.Bílovicích je několik vinařských školek.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.98 (?), 29.5.2013 19:22

Výhradními množiteli jsou manž. Krausovi v Mělníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 203.145 (?), 11.9.2013 22:52
U nich jsem to měl objednané již dvakrát a nikdy nakonec nic nedodali. Letos jsem sehnal velmi kvalitni vysadbovy materiál od pana Jedlicky z Kladrub u Vlašimi. Školku ma v nadm. Výšce přes 500 m n m. Sežene prakticky cokoli a nemusíte se doprosovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.44 (?), 12.3.2013 16:41

Ja jsem zkousel vsecky moznu zpusoby vedeni a ted revu pestuju zavesovym zpusobem. Vedu dva draty cca 70 cm vedle sebe a po nich vedu revi a nechavam vyhony volne viset. O fazochy se nestaram. Draty vedu 180 cm nad zemi, ale jenom z toho duvodu, ze je tady plno srn a kdyz jsem je mel niz, tak mne ho moc spasaly. Tento zpusob vedeni je pro me nejlepsi a nemusim kolem revy porad poskakovat a starat se o ni jako o maly decko.Pri rustu reva udela neco podobnyho jako tunel, hrozny jsou zakryty a ikdyz jsou ptaci, moc skody nenadelaji. Jeste jsem si vsimnul, ze kdyz je sucho a ptaci nemaji pristup k vode, o to vic napadaji hrozny. Letos zkusim rozmistit nadoby s vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.98 (?), 29.5.2013 19:19

Proč asi není vinařská oblast v HK? Asi proto, že pěstovat révu v těchto lokalitách není dost dobře možné..resp to možné je, ale s výše uvedenými výsledky.Není nic jednoduššího, než si víno koupit u nás na JM a uložit do sklípku, v lahvích je mu jedno, kde leží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.10 (?), 19.5.2013 0:52

Jsem spokojený pěstitel a poživatel Hibernalu, a tak si dovolím přispět svou trochou do mlýna.

Sazenice jsem pořizoval v r. 2007. Kupoval jsem je od p. Osičky z Velkých Bílovic na podnoži Kober nebo SO4. Růst má nejbujnější ze všeho, co pěstuji a ošetřuji. Mrazuvzdornost také vynikající - nestalo se mi, že bych musel zmlazovat kmínek nebo nevyrašil tažeň. Narozdíl od takové odrůdy Prim, která se chová přesně naopak.

Bydlím v 250m n. m. uvnitř táhlé podkovy z polí a lesa. Hibernal vykazuje největší otužilost vůči chladu z lesa. Řady vinohradu jsou orientovány JV-SZZ směrem, oslunění po celý den, spon 1.6m x 1.5m (meziřadí x hlava). Nicméně kvůli chladu nechávám téměř u všeho dva kmínky.

Stříhám na jeden tažeň a zásobní čípek, plus krajní hlavy na vertiko. Zatížení zpaměti nevím, každý rok dělám probírku o 30 až 50 %.

Odolnost vůči houbovým chorobám je opět ze všech mých odrůd nejlepší nepočítaje Bago :-). Hrozen bývá ve výsledku prost nemocí a hnilob.

Úroda r. 2010 měla kvůli deštivé sezóně vysoký podíl titrovatelných kyselin, údaj ale asi někde zapadl prachem. Po mírném odkyselení CaCO3 a dvou letech školení na mrazu je víno víceméně senzoricky v pohodě. (Dovolím si ho podávat.)
Ročníky 2011 a 2012 chytli jarní mrazíky, réva doháněla ztracený měsíc až do podzimu. Fenologická zralost nastala až počátkem listopadu. Rozhodl jsem se počkat do mrazů. Ročník 2011 jsem proto lisoval 20.12., ročník 2012 zase 8.12.

Ročník 2012:
Na okraj pro pobavení poznamenám, že toho dne klesaly teploty navečer tak prudce, že v půlce lisování při -14°C zamrzl obsah lisu.
Mošt měl ze tří čtvrtin 32°NM, poslední 1/4 zase 25°NM. Druhé lisování přineslo vynikající burčák :-), první podle předpokladu ledové víno.
Titr. kys. = 14g/l, mošt proto prošel odkyselením.

Víno má z mého pohledu tělo Ryzlinku rýnského a postupně se rozvine v dlouhý aromatický ocas. Toto je, proč mám Hibernal rád.

Letos celý vinohrad ukrutně napadl vlnovník, a tak s obavami očekávám další vývoj.

-FD-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.2 (?), 20.5.2013 11:32

Dobrý den, může se zeptat jak poznáte obsah těch kterých kyselin a jak se pozná fenologická zralost? Hybernal nemam, ale najíždím 1. rokem na Rulandské modré tak zatím zjištuji informace co a jak... Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika