Co Vaše réva 2016



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?) 
21.1.2016 8:30, zobrazeno: 72622x

Tak se Nám štastně přehoupl podzim do zimy.Na jihu Čech nasněžilo, teploty i -15.Vinohrad má své kouzlo i bez listí a zasněžěný to je paráda, sníh při chůzi křupe a v hlavě se honí při pohledu na réví představy, který letorost bude letos tažen a jak zakvete.Ta vůně kvítků stojí za pokleknutí a pak ta nádhera, když se v srpnovém slunku začínají bobulky vybarvovat a začíná se ochutnávat.Po dvou minulých nezimách alespon trochu pomrznou nějací škůdci a spory různých nemocí, co Nám ničí úrody nejen révy.Na stránkách jednoho zdejšího přívržence je již psáno o letošním zakořenování řízků zaslaných přes půl světa, tak snad to nepřišlo vyschlé a daří se.U mne je na to ještě měsíc času.Lonský rok se na révu velice povedl, tak Nám snad bude rok 2016 také přát a neproprší.Tak at to roste a Urbánek je při Nás.Radek

Solaris nechráněný
Solaris nechráněný
Solaris na J u skleníku
Solaris na J u skleníku
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 125.155 (?), 21.1.2016 14:28

ja som v jeseni sadil odorodu NERO 20koreňov, a na jar sa bude dosádzať ďalších, nech je aspoň na demižón vínalaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 74.118 (?), 1.2.2016 12:45

a k odrode nero, pribudne tento rok ešte dornfelder a svetovavrinecké, nech je víno chutnésmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.6 (?), 5.2.2016 15:10

U nás dnes osříháno, Chrudimsko, 300m.n.m., Vypadá to na pomrznutí jedné sazenice Primavery (na podzim vysazená). František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 25.2.2016 22:45
Před pár dny ostříháno a dnes jsem nechtěl věřit vlastním očím.Není to fotomontáž a do aprýla také daleko-Solaris v únoru plače a ne jedna hlava.Je ve volném prostoru.Není to chráněné místo někde u zdi.Loni plakal17.3. a v roce 2014 11.3. Tak snad to nezmrzne.Jak u Vás napište.
Solaris pláče 25.2.
Solaris pláče 25.2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.166 (?), 25.2.2016 23:06

Polovica hláv tj asi 30 plače už týžddeň. Ostrihané 3 týždne dozadu. Miesto rôzne - voľný priestor, záhrada, pri stene - bez rozdielu. Poloha 380mnm Banská Bystrica. Vnímam to tak, že všetko bude skôr, predvčerom som videla žabu na ceste a zachraňovala salamandru, ktorá preliezala zjazdovku z technického snehu a stuhla chladom. Zima skončila a jar je v plnom prúde...

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 27.2.2016 23:34

Dobrý den,

zdaleka nejsem odborník, mám jen pár hlav na radost, proto mne berte s rezervou. Vloni jsem stříhal začátkem února, v polovině února jsem udělal několik drobných oprav. Původní řezy netekly vůbec, opravy během dvou týdnů začaly plakat. Proto jsem letos řezal už koncem ledna a dal jsem si záležet, abych udělal všechno najednou. Zatím nepláče ani jeden řez.

JZ

JM, 200 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.175 (?), 1.3.2016 9:39

Dobrý den, na podobné téma Řez révy - teď? jsem napsal:

Nemám sice velké zkušenosti, ale osobně mám odpozorováno, že na intenzitu slzení má vliv, v jaké fázi dormance se réva v daném místě nachází. Letošní průbeh zimy napovídá tomu, že by bylo vhodnější provést řez spíše dřív, tedy už nyní. Jaký vliv má počasí na rostliny nevidíme na révě, ale na jiných "signalizačních" rostlinách. Např. u mě na Jičínsku jsou již lehce povytažené pupeny broskví a bylo by možné za vhodného počasí provést první postřik. To může vézt k úvaze, že i na révu již má teplejší zima vliv a bude se pomalu "probouzet"! Řídím se tím a už třetím rokem pozoruji slzení velmi mírné, nebo žádné. Je to pouze moje vlastní úvaha, dejte ji na pranýř, ať se poučím. Zůstalo to bez odezvy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 6.4.2016 20:51
Před dvěma lety jsem zasadil do čela skleníku řízek somerseru a loni hrozínky dozrály přeci jen dříve.Loni jej následoval Liepajas dzintars a kišmiš 342.Letos se chystám dosadit do čel na vedení vertiko Garold pár Galahadů.
Somerset sedless
Somerset sedless
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 6.4.2016 21:00
Omlouvám se, ale obě dnes vložené fotky focené na výšku se po vložení otočily.Budu fotit pokud možno naširoko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika