Co Vaše réva 2015?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?) 
29.1.2015 15:50, zobrazeno: 97955x

Venku počasí jak na jaře a nikdo pár dní zde.

Tak si dovolím založit asi nejčtenější téma Co Vaše ráva pro letošní rok.

Na jihu Čech ostříháno, drátěnky zdárně zbudovány a červené z lonska ve sklence u kompu.Něco budu tradičně zakořenovat, po lonské výborné zkušenosti s nákupem řízků v zimě a rostlin v květnu u Bredíka opět objednáno nejen pro mne, nakazil jsem moribundusem zvaným réva i známého.Kruté mrazy se snad již nedostaví a tak chodím okukovat hlavičky.U stěny jsem již na Vostorgu zahlédl chlupatící se pupeny.Je hold teplo a réva se hrne do další sezony.

Tož jsem se konečně zaregistrovalwink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pita - (26) - 168.53 (?), 29.1.2015 17:45

Ostrihano? himbajz, ja s tim cekam na zimu :-(prvni pupeny uz zmrzly, ted ocekavam pri teto teplote ze zacne rasit znovu a znovu pomrzne :-(mmj vyrasili uz i tulipany... tento zpusob zimy, zda se mi ponekud podivny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 29.1.2015 18:42

Já už v prosinciwink. Jsem ale moc zvědavý, jak hodně bude slzet, když byla ostříhána takhle brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 29.1.2015 19:12

Slzet nebude vůbec, nastávající mrazy réví zasuší-možná i zpátky přes několik pupenůwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 29.1.2015 20:33

Nechávám si zhruba 2 - 3 očka navíc, pak letorosty někdy vylomím (napřeskáčku), něco vylomí vítr atd. Réva mně slzela vždy. Obvykle jsem stříhal v únoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pita - (26) - 168.53 (?), 29.1.2015 23:14

kdyz uz se to tu tak otevrelo, tak se zeptam. kdy strihate? podle knihy co jsem si poridil, je to lepsi spise pozdeji (brezen), i kdyz je to hodne zavisle na podnebi a nazory na to se ruzni i v te knize :-) kdy tedy strihate vy - ptam se na zkusenosti, kdy se vam to jevi jako nejlepsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 30.1.2015 0:23

Mne sa to javi najlepsie ked som doma a mam cas, cize uz mam ostrihane :) ale nemam toho vela...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 30.1.2015 7:42

...když jsem doma, ležím, když jsem v sadu-a je lidsky příhodné povětří, réva v kondici- odstraním VĚTŠINU nechtěného, nepotřebného-tzn., že přemýšlím-přijde ještě extr.mráz? Utečou sousedce její mlsné kozywink? Něco na způsob zednické-hrubá průběžně, fajnová ve finále-klidně až v květnu, to se týká hlavně nejml.rostlin-samo, že taky záleží na tom, jestli máte pár kousků nebo hektary. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 139.85 (?), 30.1.2015 18:16

Já počkám ještě 14 dnů a uvidím jaká bude předpověď počasí. I potom nechám o nějaké to očko navíc a pokud se mi něco nelíbí, tak to doladím vylomením za zelena třeba v květnu. Samozřejmě na velké mrazy nemusím hledět u odrůd, jako např. Somerset seedless a podobné, které dobře odolávají mrazům. Zatím mám nařezané pouze řízky pro další množení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 30.1.2015 10:01

U révy platí čím dříve, tím lépe... takže v únoru.

Vždy jsem révu ostříhal, až venku nastal pro mé skřehlé tělo pohodný čas... to bývalo tak v březnu, dubnu,a to už bylo pozdě.Réva pak několik dnů na řezu silně slzela.Na těch pár keříků nepomohlo ani zatření řezných ran štěpařským voskem.Silný tlak mízy z kořenů živený sluncem ochranný povlak přetlačil, a ron se ojevoval ještě několik dnů.

Těm kdo mají jako já několik keříku se doporučuje ovázat rány třeba igelitovým materiálem a zavázet gumičkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika