Co vaše réva? (2014)



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 116.250 (?)
28.3.2014 14:47

Zilgu, ale aj Nero a Preobraženie mám tiež takmer v štádiu včielky. Stolové sorty som striekal Sulkou pred týždňom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.3.2014 21:41

To nebezpečí samozřejmě hrozí, předloni to zmrzlo 3x, naposledy v květu. Ještě poznámku k velikosti výhonu na tomto snímku. Jedná se o kontejnerovanou sazenici (Kišmiš Lučistyj?) kterou jsem na podzim spolu s dalšími zapustil do země u jižní stěny baráku a zrovna tohle očko se dotýkalo fasády. Nejspíše to má na svědomí odraz a akumulace tepla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 115.228 (?), 18.3.2014 22:14

Zdravím Mirku! Na Záhorí sme výrazne pozadu, aj keď je to od vás čo by cez rieku kameňom dohodil.laugh Zatiaľ nám nič neraší. Břeclavsko je klimaticky teplejšie, okresné mesto má aj svoju mikroklímu a navyše južná fasáda, ako píšete, sála teplo. Na každý stupeň oteplenia réva citlivo reaguje. Hladinu spodnej vody máte v Břeclavi tiež vyššie ako my. Ja som dnes pre zmenu v pivnici fľašoval vínko. Popri tom som skúsil odmerať obsah alkoholu kapilárnym vínomerom. Je to šikovný vynález, malý a presný. Na zmeranie stačí 2 ml vína. Iba neviem, o koľko sa zvýši alebo zníži nameraná hodnota, keď namiesto výrobcom udávaných 20 stupňov Celzia mám v pivnici +8. Neostane mi, ako priniesť trošku vínka do tepla a potom porovnať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 19.3.2014 12:45
Zdravíčko Paľo, toš na zdraví, a ať slůží! PS: tady je zase vichr jako chro chro chro...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 27.3.2014 16:00

Krom nějakých italů a bulharů již raší vše, vypadá to zatím že réva (narašené pupeny)  předvčerejší poklesy teplot přežila.

PS: do jakého stádia narašení mohu použít Sulku abych pupeny nepoškodil? Díky

Podnožová réva ES15-53 na zimovišti citrusů.
Podnožová réva ES15-53 na zimovišti citrusů.


Arkadia
Arkadia
Lora
Lora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 27.3.2014 19:23

Postřik Sulkou se dělá těsně před rašením, když pukají obaly. Stříkal jsem v sobotu a ještě není ani náznak zeleně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 8.219 (?), 28.3.2014 1:02

Na vyrašené mladé lístky by som, Mirku, Sulku už nedával, mohli by ste ich popáliť. Dajte radšej Sulikol alebo Karathane. Dnes som pozeral na očká vo vinohrade na južnom svahu. Vďaka obrovskému suchu nie je ešte vinič narašený, očká sú malé, zamatové kožúšky nepukajú. Sulku strieknem až o týždeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.3.2014 6:58

myslim ale že treba Zilga je již narašená...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 116.250 (?), 28.3.2014 14:47

Zilgu, ale aj Nero a Preobraženie mám tiež takmer v štádiu včielky. Stolové sorty som striekal Sulkou pred týždňom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 30.3.2014 21:24

tak jsem dnes koukal na vinici a je dokonce vyrasene André a RR, takže to bude letos asi s jarními marzy o nervy, jeste cely duben pred nami.. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.4.2014 12:06

Réva u baráku mi začíná nasazovat na květ, a já bych nechtěl po loňských negativních zkušenostech prošvihnout ošetření proti padlí. Tahle choroba mi hodně napomohla zdecimovat velkou část jinak nádherné úrody. Postřik Sulkou jsem samozřejmě prošvihl, ale padlí považuji za zákeřnější chorobu než plíseň nebo hálčivce a spol.. V jaké fázi květu ošetřit? Díky.

Ještě pár dnešních snímků.

Arkadia
Arkadia
Lora
Lora
Kišmiš Lučistyj
Kišmiš Lučistyj
Podnožová réva kontejnerovaná, dána na otužování.
Podnožová réva kontejnerovaná, dána na otužování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika