Co vaše réva? (2014)



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
12.4.2014 21:47

No nejsou to staré sazenice, vlastne vysazene predloni...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Tad - (12) - 8.97 (?), 12.4.2014 19:20

Na teploty sa zatiaľ nemôžem sťažovať (od pol februára sú v pluse). Vostorg mám zo slovplantu takisto Kodrianku, ale červeného nádychu u Vostorgu som si nevšimol, listy sa mi zdajú oproti Vašim skôr kožovitéfrown a aj vrúble ktore sa mi po jarnom strihaní podarilo zakoreniť (čo je ťiež zvláštnosť keďže by sa malo jednať o Vostorg) majú listy kožovité.

Ešte tu mám fotky z leta stolovej odrody, ktorá mi rastie v záhrade a niesom si istý aká by to mohla byť. Skúsim ju trochu popísať: Jednoročné drevo má nezvyčajnú svetlo-hnedú farbu, pučí približne vtedy ako chrupka, rast má veľmi silný a letorasty sú hrubé aj keď ho nehnojím, listy sú kožovité, 

Dozrieva približne v polovici augusta. Hrozno má biele, bobule celkom veľké, dužina nemá moc výraznú chuť ale je sladká a chrumkavá. Osám veľmi chutí a nevdrží na kríku dlho lebo potom hnije.

Krík má 30 až 50 rokov, ale predchádajúci majiteľ záhrady už nežije a ani susedia mi nevedeli povedať čo to je. Myslel som si že pannonia kincse alebo favorit ale ta farba letorastov mi nejak nesedí. Viete niekto o akú odrodu by sa mohlo jednať?  

vostorg? zakorenený
vostorg? zakorenený
neznáma odroda
neznáma odroda
neznáma
neznáma
neznáma
neznáma
neznáma
neznáma
neznáma-strapec
neznáma-strapec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 12.4.2014 20:28

Mimo jiná poškození na rostlinách na zahradě, mám loni vysazené stoláky poškozené mrazem taky. To co rozbalilo pupeny a rozvilo lístky mám většinou v háji. kde zůstal pupen přivřený se tváří dobře. Že to bude průšvih jsem tušil v pátek ráno při škrabání auta.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.4.2014 21:08

tak mam mensi podezreni na zhorsene raseni diky suchu, muze se toto objevit nebo je to blbo-t? zas mi prijde divne, aby André bylo narasene více nebo stejně jak Solaris, zjara po řezu navíc málo nebo vůbec réva neslzela, je to tedy možné díky suchu? díky všem na vyjádření

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.4.2014 21:44

Díky včasně provedenému řezu nemusí réva slzet vůbec nebo jen velmi málo, navíc koření velmi hluboko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.4.2014 21:47

No nejsou to staré sazenice, vlastne vysazene predloni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.4.2014 22:03

Možná věnují energii tvorbě kořenového systému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 13.4.2014 12:03

mne sa tiež zdá rašenie hlavne mladých rastliniek nejaké pribrzdené, ako keby prestávali rásť. darmo, neprší a pôda je suchá. tak som dnes vytiahol hadice a čerpadlo a išlo sa polievať. inak na stredu v noci u nás predpovedajú nočné mrazy kolo 0 až -1° čo tiež nie je ktoviečo. idem to preventívne streknúť roztokom bóraxu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.4.2014 13:40

Soplení mne vyhnalo ze zahrady a co se révy týče tak raší již i poslední opozdilci, AT6-3-SK a Regina (Afuz Ali). Všechny vloni na jaře vysazené roslinky jedou jako divé (Vostorg Novyj Krasnyj, Atilla, Samba, Chameleon, obě A 17.04, dokonce i Svilena). Na podzim vysazenou Rusalku 6 a Rizamat jsem ještě neodhrnul (Rizamat v zemi trošku raší, R 6 je zavoskovaná), ze země se derou i nedávno na kořen naroubované odrůdy. Zatím musím konstatovat velkou spokojenost. Zataženo s deštěm má být i o úplňku, takže teplota dolů nepůjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.4.2014 19:19

no na Břeclavsku je jiste vys.hladina spodni vody a tak prvni zvodnělá vrstva u mě v 17m-tam se asi mlade sazenice jeste nedostaly, zatim si stale myslim, ze je to suchem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.4.2014 20:01

Je fakt že na zahradě mám nyní vodu necelé dva metry, doma to odhaduji na tři metry, dole v Mikulově 150-180 cm a to jsou celkem ustálené hladiny. Na zahradě bývá ještě výše, závisí to na řece Dyji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika