Co s tim?



scblue - (7) - 161.42 (?) 
16.7.2016 19:15, zobrazeno: 3496x
Ahoj. Da se to ještě zachránit a co to tam je?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 86.137 (?), 16.7.2016 19:28

Zdravím. Je to padlí. Další šíření po rostlině je s ohledem na kvalitu letorostů určitě dobré zastavit. Použil bych přípravek Zato. Od napadených hroznů už moc parády nečekejte. Příští rok stříkat preventivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.137 (?), 16.7.2016 19:32

* kouknul jsem se jenom na první dva obrázky, na tom třetím ještě hrozny tolik napadené nevypadají, tak snad alespoň ty uchráníte. Každopádně to chce jednat co nejrychleji. Můžu se zeptat, co je to za odrůdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
scblue - (7) - 247.7 (?), 18.7.2016 20:35
Jediné co vím tak je to stolní bílé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.27 (?), 19.7.2016 11:20

Padlí narozdíl od plísně nepotřebuje ani deštivé počasí. Před několika lety jsem nestříkal a padlí mě slušně poničilo porost. Od té doby používám s úspěchem Zato a v 5ti poslednícjh letech pohoda. Vaše víno bych postříkal okamžitě. Silně napadené keře mohou mít třeba i problém s přezimováním. Na jaře stříkám "Zato" již před květem a poté po odkvětu. Letos u mne v mých podmínkách pohoda, tak byl pouze po odkvětu jeden postřik a zatím neuvažuji o dalším.

Zato funguje, ale nevím zda na již hodně napadených keřích. Poradil bych se ve specializované prodejně a možná bych přidal i něco na plíseň, bo keře napadené padlím jsou náchylné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.195 (?), 20.7.2016 17:11

Ciastocna zachrana mozna s okamzitou aplikaciou pripravku Cocana (draselne mydlo) a nasledne nejaky kontaktny sirny fungicid, napr. Kumulus. Cocana zmyje resp. vysusi mycelium (ten sedy povlak) a ten Kumulus zabije zbytky a zabrani dasiemu rozvoju. Zato posobi systemovo v stadiu, ked sa mucnatka len vyvija, som skepticky k eradikativno-kurativnemu ucinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika