Co mi ožírá letorosty?



Maxim-cz - (4) - 128.56 (?) 
18.6.2017 21:11, zobrazeno: 2995x

U roční rostlinky mi něco pravidelně okouše vrcholový letorost. Většinou výhon zvadne a ja ho musím zakrátit a tak pořád dokola.

Nedaří se mi o tom nic vygooglit. Hledal jsem nějakého škůdce, ale na vrchním listu jsem našel jen asi 1mm velkého broučka červené barvy a docela vitálního :o)

Jinak nikde nic. Poraďte prosím, co to způsobuje.

Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 75.12 (?), 18.6.2017 21:46

U mňa takéto poškodenie robia lúčne koníky, alebo kobylky resp. ich nymfy. Ale môžu to byť kadejakí iní hmyzáci. škodcu tam nemusíte nájsť, ak to obžerie trebárs v noci. Ak by to bolo veľmi zlé, môžte okolo postaviť konštrukciu a obtiahnuť starou záclonou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 20.6.2017 9:47

Takový požer je dost neobvyklý. Já bych tam nasypal něco na slimáky /u nás ta banda žere i jablka na stromě/, a pak bych to postříkal nějakým insekticidem /Mospilan/.

Samozřejmě, výše doporučená mechanická ochrana netkanou textílií je nejlepší smiley a na úplně prvním místě. Časem jí můžete sundat.

Starší letorosty už nejsou ohrožené, réva je proti požeru starších rostlinných pletiv docela odolná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.131 (?), 20.6.2017 9:48

Ještě jsem zapoměl na zobonosku révovou, ale ta obvykle napadá jen listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maxim-cz - (4) - 223.82 (?), 20.6.2017 13:30

děkuji za Vaše tipy. vyzkoůším a uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 20.6.2017 21:44
Myslím, že to mají na svědomí chrousti.Nyní se rojí po nocích.Na třešních dokážou požerem udělat paseku.Včera jsem je kolem vína srážel pálkou ns badminton.Koukal jsem, že koçka je chytala a žrala.To hlava nebrala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 20.6.2017 23:00

Lidi třešně s peckama, kočky zase s krovkamawink-děje se to i na Moravě, takže klídwink, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maxim-cz - (4) - 48.116 (?), 21.6.2017 19:02
Chroustů mám kolem vína plno, to mě nenapadlo. Čím tedy zaplašit chrousta? Ta síť mi přijde komplikovaná. Taky se bojím, že se mi v tom to víno na sluníčku usmazi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika