Čím je réva napadená?



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 141.74 (?)
24.7.2018 18:25

Réva je napadena padlím, ale tak důkladně, že jsem to ještě neviděl. Před květem používat sirnaté přípravky např. Kumulus WG. Měď je na plíseň. Když zalistujete na internetu najdete řadu dalších prostředků na padlí (Cabriotop, Zato 50 WG, Karathane, Discus atd.). Jirka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jirakus - (4) - 2.123 (?), 24.7.2018 16:45
Zdravím, tak tedy i já se ptám, co je to za chorobu? Vloni všechny hrozny, letos taky. Před květem postřik měďnatým fungicidem, pak po odkvětu dalším fungicidem a za 14 dní znovu. Už nevím čím bojovat.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 24.7.2018 17:06

Řekl bych, že se jedná o padlí. 

Bylo by dobré uvést o jakou odrůdu se jedná. Pokud stříkáte proti padlí mědí (která je spíše na plíseň), vysvětlovalo by to ten nezdar. Příště bych zvolil spíše Kumulus jako kontaktní fungicid nebo třeba nový Dynali, který je systémový. Přípravků je víc a je dobré se třeba podívat na různé weby zabývající se pěstováním a ochranou révy. Na některých je i postřikový plán s různými možnostmi (Profi/Hobby/Eko).

Přeji více zdaru v příštích letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 141.74 (?), 24.7.2018 18:25

Réva je napadena padlím, ale tak důkladně, že jsem to ještě neviděl. Před květem používat sirnaté přípravky např. Kumulus WG. Měď je na plíseň. Když zalistujete na internetu najdete řadu dalších prostředků na padlí (Cabriotop, Zato 50 WG, Karathane, Discus atd.). Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirakus - (4) - 2.123 (?), 24.7.2018 18:49
Odrudu neznám, dostal jsem ji kdysi. Mědi jsem stříkal prvně, ale potom právě 2x Kumulusem, jestli nebylo po odkvětu pozdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 24.7.2018 22:07

Musíte udělat dva postřiky proti padlí a plísni už před květem. Asi 10 dní před a pak těsně před rozkvětem. Potom několik postřků až do zaměkání bobulí zhruba po deseti dnech. Jelikož máte padlí pořádně zabydlené, tak bych teď hned udělal minimálně tři postřiky po 7 - 10 dnech (Diskus nebo Zato, Karathane, Talent nebo Topas). Teď se infikují očka pro příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.53 (?), 29.7.2018 17:25

Mám dotaz, letos jsou hrozny odrůdy Onyx, Kodrjanka a Vostrog (ten nejméně) postiženy padlím. Asi tak polovičně jak uvádí předchozí přispěvatel JIRAKUS na svých foto. Má cenu se pokusit letošní úrodu zachránit (např. opláchnutím vodu a postřiky opakovaně např. Zato, Diskus..)? Nebo letošní úradu odepsat?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.94 (?), 10.8.2018 21:52

Preventivny, eradikativny a kurativny ucinok na mucnatku ma napr. Vivando. Pri silnom napadnuti sa vyzaduju pripravky s takymto trojakym ucinkom. Ci a ako funguju, to treba preverit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 11.8.2018 14:07
Dobrý den, nyní se mi také začínají na listech vinné révy objevovat příznaky padlí. Hrozny už začínáme jist. Můžu ještě provést postřik kumulusem? Za jak dlouho se pak můžou zase začít hrozny jíst? Díky. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.78 (?), 11.8.2018 21:21

U každého postřiku je to napsáno na příbalovém letáku!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 12.8.2018 8:21
Ale četl, jen jsem chtěl vědět, jestli ho už někdo použil v takové fázi dozrávání vinné révy. V návodu je do zaměkávání bobulí. 😕
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika