Canadice, Seneca máte skúsenosti?



Michaelis - (10) - 18.224 (?) 
21.4.2015 22:05, zobrazeno: 7086x

Dobrý deň.

Má niekto praktické skúsenosti s krížencami V.vinifera x V.labrusca Canadice a Seneca?

Ďakujem za názory a postrehy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 23.4.2015 21:00

Canadice jsem vysadil na základě informací ze zahraničí. Vlastní zkušenosti ještě nemám takže přikládám cizí:

Canadice (NY 45625) je kříženec Bath x Himrod. Himrod posloužil jako dárce genu pro bezsemennost. Odrůda by měla být více mrazuvzdorná /-28/ než u ostatních bezsemenných kříženců.
Podle autorů Canadice dobře poroste tam, kde se daří Concordu. Křížení bylo provedeno už v roce 1954,. Odrůda byla testována na mnoha místech Severní Ameriky. Po dozrání můžou hrozny podléhat v nepříznivých letech hnilobě.

Pravokořenné sazenice rostou bujně.. Hrozny jsou velké /250 – 450 g/, válcovité, poněkud kompakní, často s křídly. Bobule jsou bezsemenné,  růžové, až světle červené a střední velikosti /1,8 g/.  Slupka je výrazná,  poněkud se odděluje od dužniny, ale při jídle neruší. Dužnina je šťavnatá, aromatická. Hrozny se dají dobře skladovat /až 4 měsíce/. Ve velmi příznivých podmínkách mohou bobule cibébovatět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.160 (?), 8.9.2018 11:56

Mám prvú skúsenosť s viničom CANADICE, pretože som ju v minulom roku zasadil a v tomto roku sa urodili prvé dva strapčeky hrozna.

Hrozienko je malé, pretože aj rastlina je ešte malá, ale plody sú neskutočne dobré, sladké a s jahodovou príchuťou, pre deti je to vynikajúca odroda, lebo hrozno ešte k tej chuti nemá kôstky!

Pretože však som ju zasadil do sklenníka, vyložene na skúšku, tak moje skúsenosti s touto odrodou budú lepšie až v budúcnosti, pretože ju idem namnožiť a vysadiť vonku do záhrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.131 (?), 9.9.2018 20:07

Mám od Canadice první úrodu a souhlasím s popisem. Jenom se mě zdá, že jahodová - labrusková chuť je příliš výrazná. Možná je to tím neskutečně horkým létem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 238.89 (?), 16.9.2018 17:04
Canadice mají středně velké hrozny, výjimečně větší. Bobule jsou menší, nápadně růžové. Prvním rokem plodnosti měly hrozny spíš labruskovou chuť, letos když jsem dával v práci a okolí k ochutnání, většinou hledali k čemu chuť připodobnit. Chuť je velmi zajímavá, chutná po nespecifikovaných ovocných bonbonech. Většinou byli tou chutí nadšení, ale našli se i takoví, kterým nechutnala. Odrůda je bujná, odolná vůči nemocem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika