BIO ochrana revy



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.108 (?)
21.7.2019 17:11

Tento rok som pouzil v 2 roznych lokalitach 4x BIO postreky:
Vitisan + FerrumOil

termin:
1. tesne pred kvetom

2. tesne po odkvete.

3. cca po 2-3 tyzdnoch

4. cca po 2 tyzdnoch

Hrozno (PIWI odrody) je vacsinou zdrave alebo len niekolko malo bobul v strapci s mucnatkou.
V 2 miestach silne prehustenych v tieni su aj strapce Galachadu silne napadnute mucnatkou... vzdusnost kra a slnko su dolezite.
Solaris, Swenson Red, Supaga nema problem ani v tieni a prehusteny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 205.204 (?), 6.9.2017 8:18

Ono dost zavisi aj na polohe, mnozstve a rozlozeni zrazok, vyske a sposobe vedenia... U mna sa praveze Eszter javi ako jedna z tych odolnejsich. Znamy ju ma v uzavretom dvore na takom oblukovom vedeni ponad betonovu cestu spolu s Vostorgom a dalsimi starymi nePIWI odrodami, avsak neriesi chemicku ochranu, lebo jednoducho ma teraz ine starosti. NePiWI odrody samozrejme KO, niezeby uz zhadzovali listy, ale strapce su zamucene az hroza a na listoch perenospora aj mucnatka. Na vostorgu boli myslim 2-3 strapce, bez silneho poskodenia mucnatkou, teda jedle, ale listy a letorasty su napadnute celkom slusne mucnatkou a mierne aj perenosporou. Ester hned vedla je skoro uplne cista, ako leorasty, tak aj strapce. Lenze, ten Vostorg aj napiek mojim radam bol v 2 roku silne pretazeny a odvtedy je z neho len taky mrzak so slabymi prirastkami. No a ker v slabej kondicii sa zle brani infekcii, hoci ma na to geneticke predpoklady. 

Moje cca 15 rocne skusnosti z pestovania vinica vravia, ze stolove hrozno treba pestovat na silnych podpnikoch (K125 AA) a vo velkych a vysokych tvaroch, nepretazovat. Potom je tlak chorob nizky, lebo vo vyske nie je ranna rosa a pod krom pekne prefukuje, takze sa po dazdi rychlo osusi. Aj strapce su vacsie nez na RH vedeni, vacsia korenova sustava eliminuje riziko stresu zo sucha. Osetrujem len sirou, pripadene sira+vitisan alebo len vitisan tesne pred zberom ak je to nutne. Tento rok krasne zdrave kry bez mucnatky, len slaba perenospora na Onyx a Rhea, co ale nie su PIWI.

Trnavsko 145 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.98 (?), 8.9.2017 13:47

Letošní rok byl pro nákazu Oidiem mimořádně nepříznivý, protože bylo sucho. Takže stačilo ošetřovat průměrně i podprůměrně a choroba se nevyskytla. Já po špatných loňských zkušenostech s AQ10 a novými chemickými postřiky, letos zkusil klasiku - SULKA před rašením na likvidaci mycelia ve dřevě. Poté v intervalech 14 dnů až tří týdnů kombinace síry (KUMULUS) a mědi (KUPRIKOL). Nic víc nebylo nutné a ani v Portugalu není po Oidiu památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.44 (?), 18.2.2019 13:48

Trocha oživím toto vlákno, keďže nová sezóna pomaly klope na dvere. Posledné roky sa snažím obmedzovať použitie chemických prípravkov len na tie, ktoré sú povolené v ekologickom systéme ochrany. Dá sa povedať, že voľbou vhodných odrôd, prípravkov a správnym načasovaním sa mi zatiaľ darí udržiavať vinohrad v dobrom zdravotnom stave. Oveľa väčšie škody mi spôsobujú živočíšni škodcovia. Čo sa konkrétnych prípravkov týka, používam pred kvetom, po kvete a 2 týždne po okvitnutí kombináciu síra (Thiovit Jet/Kumulus)+meď (Kocide). Neskôr aplikujem síru+Vitisan v kratších intervaloch (7-10 dní), meď už nedávam. V posledných štádiách, keď začínajú dozrievať bobule, používam Aquasilikat. Tento rok by som chcel ešte viac obmedziť sírnaté prípravky a meďnaté prípravky. Síru na max. 2 ošetrenia (pred a po kvete) a namiesto Kocide použiť meď vo forme prípravku Cuprotonic. Neskôr by som použil kombináciu Chitopron+Cuprotonic. Aby bola aplikácia ešte efektívnejšia, do každej aplikácie by som chcel zaradiť aj nejaké listové hnojivo. Zo začiatku (letorasty dlhé 70 cm až do obdobia po odkvete) by to bolo nejaké komplexné hnojivo, neskôr som rozmýšľal nad Paraluxom (synergický účinok na múčnatku a peronospóru). ešte doplním, že vinohrad pestujem v teplej oblasti (145 mnm) na pergole. Aké sú vaše plány na tento rok?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 18.2.2019 13:51

Zabudol som sa prihlásiť, takže ešte pridávam k predošlému príspevku fotky rôznych odrôd, v rôznych stupňoch zrelosti z predminulej a minulej sezóny.










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.103 (?), 17.5.2019 23:43

vlani vysiel novy ochranarsky kalendar

pouzival som 1x AQ10
potom cca 3x:
Prev-B2 + Vitisan

AQ10 uz neverim, tusim sa uz ani nepredava, tak mi to povedal jeden predajca, vraj sa neosvedcil.... Ja som nevidel jeho prinos.

teraz nahradim
 Prev-B2 -> Ferrumoil
VItisan -> PowerofK   (obsah K)

tieto novsie pripravky su viaczlozkove,... minuly rok som asi porusil Vitisanom rovnovahu draslika K - Mg horcika v prospech K... a bolo vadnutie strapcov
.. v PowerofK je K, BOr, molybdem   v Ferrumoil - Fe a Mg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 20.5.2019 8:47

S AQ10 som mal najväčší problém, že som ho nedokázal dostatočne dobre rozpustiť. Jeho účinnosť neviem posúdiť, keďže som používal aj iné prípravky. Každopádne s AQ10 do ďalších sezón už nerátam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 20.5.2019 13:38

AQ10 nefungoval, testoval ho i jeden malovinař, který výsledky testu publikoval na svých stránkách. O jeho neprokázané účinnosti psali myslím i prodejci. Testoval jsem ho v roce 2017, nakonec jsem ale aplikoval chemii. Jak je tady psáno výše, špatně se rozpouštěl a měl tendenci přicpávat trysku postřikovače.

U mě se osvědčila kombinace 1x Dynali a pak Vitisan+Prev-B2, tedy zatím... wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.78 (?), 21.5.2019 20:39

Loni jsem také zakoupil AQ10. Měl jsem stejné zkušenosti s rozpouštěním a ucpáváním trysek. Kontaktoval jsem prodejce. Ten mě doporučil, nejdříve nechat nabobtnat přípravek a poté propasírovat přes sítko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.108 (?), 21.7.2019 17:11

Tento rok som pouzil v 2 roznych lokalitach 4x BIO postreky:
Vitisan + FerrumOil

termin:
1. tesne pred kvetom

2. tesne po odkvete.

3. cca po 2-3 tyzdnoch

4. cca po 2 tyzdnoch

Hrozno (PIWI odrody) je vacsinou zdrave alebo len niekolko malo bobul v strapci s mucnatkou.
V 2 miestach silne prehustenych v tieni su aj strapce Galachadu silne napadnute mucnatkou... vzdusnost kra a slnko su dolezite.
Solaris, Swenson Red, Supaga nema problem ani v tieni a prehusteny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika