Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Réva vinná > Bílo-narůžovělý letorost

Bílo-narůžovělý letorost

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?)
3.7.2017 10:43
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Občas se mi objevi na keři letorost zcela bílé barvy, jen slabě narůžovělý. Většinou je vykouřím, protože nastupují až v pozdější fázi. Letos mi však odešel poslední 5letý keř Vostorgu na SO4. Před pár dny však vyrazil právě takový bílý výhon. Rád bych ho udržel při životě.

Neznáte někdo příčinu?

Díky GB.

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Bílo-narůžovělý letorost

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.11.56 (?), 3.7.2017 11:15
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Roku 1839 Luis Daugerre vynalezl fotografii. 

Jak se vykuřují letorosty?

Připojit reakci

Bílo-narůžovělý letorost

host - xxx.xxx.157.239 (?), 3.7.2017 14:01

yes-zasáhl snad šotek, víc se zjistí z fotek. Po některém kouření, mysli přijde bořenícheeky! SPCH

Připojit reakci

Bílo-narůžovělý letorost

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?), 4.7.2017 7:05

Tak, ano. Děkuji za upozornění. Tak nějak jsem si myslel, že slovní popis "albína" postačí. 

Přikládám tedy jednu "dagerotypii". Dnes se tam začali objevovat i trochu nazelenalé listy, tak se to snad tak nějak samo v dobré obrátí. Zpočátku to bylo celé, jak letorost, tak listy čistě bílé, s jen místy narůžovělými nádechy.

Obrázky:
Letorost albín (Vostorg)
Letorost albín (Vostorg)
Připojit reakci

Bílo-narůžovělý letorost

host - xxx.xxx.19.131 (?), 6.7.2017 17:26

Letorosty bez chlorobylu obvykle vyraší z místa, kde došlo k mechanickému, chemickému, mrkazovému nebo fyziologickému poškození části rostliny. 

V letošním roce je běžné, že kmínky ponechané na mladých sazenicích vysazených v minulém roce díky silným mrazům postupně zasýchají a tento typ letostů se na nich častěji objevuje.  Někdy jsou letosty jen žluté nebo světle zelené. Pokud z místa štěpování vyrazí normálně vybarvený letostost, je vše zachráněno. Pokud je ale rostlina téměř mrtvá,  už neobrazí a zaschne.

Bohužel musím potvrdit, že můj „miláček“ Vostorg velmi špatně snáší jarní mrazy a bílé letorosty mě nasadil také.

Připojit reakci

Bílo-narůžovělý letorost

Georg Black (329) - xxx.xxx.38.186 (?), 18.7.2017 9:25

Hm tomu říkám info! Děkuji moc.

Po návratu z dovolené. Jsem našel letorost v délce asi 1m. Z něho pak vyrůstalo několik, skoro metrových, fazochů už normální zelené barvy. Znamená to tedy, že je rostlina zachráněna?

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů