Bílo-narůžovělý letorost



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?) 
3.7.2017 10:43, zobrazeno: 2637x

Občas se mi objevi na keři letorost zcela bílé barvy, jen slabě narůžovělý. Většinou je vykouřím, protože nastupují až v pozdější fázi. Letos mi však odešel poslední 5letý keř Vostorgu na SO4. Před pár dny však vyrazil právě takový bílý výhon. Rád bych ho udržel při životě.

Neznáte někdo příčinu?

Díky GB.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.56 (?), 3.7.2017 11:15

Roku 1839 Luis Daugerre vynalezl fotografii. 

Jak se vykuřují letorosty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 3.7.2017 14:01

yes-zasáhl snad šotek, víc se zjistí z fotek. Po některém kouření, mysli přijde bořenícheeky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 4.7.2017 7:05

Tak, ano. Děkuji za upozornění. Tak nějak jsem si myslel, že slovní popis "albína" postačí. 

Přikládám tedy jednu "dagerotypii". Dnes se tam začali objevovat i trochu nazelenalé listy, tak se to snad tak nějak samo v dobré obrátí. Zpočátku to bylo celé, jak letorost, tak listy čistě bílé, s jen místy narůžovělými nádechy.

Letorost albín (Vostorg)
Letorost albín (Vostorg)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 6.7.2017 17:26

Letorosty bez chlorobylu obvykle vyraší z místa, kde došlo k mechanickému, chemickému, mrkazovému nebo fyziologickému poškození části rostliny. 

V letošním roce je běžné, že kmínky ponechané na mladých sazenicích vysazených v minulém roce díky silným mrazům postupně zasýchají a tento typ letostů se na nich častěji objevuje.  Někdy jsou letosty jen žluté nebo světle zelené. Pokud z místa štěpování vyrazí normálně vybarvený letostost, je vše zachráněno. Pokud je ale rostlina téměř mrtvá,  už neobrazí a zaschne.

Bohužel musím potvrdit, že můj „miláček“ Vostorg velmi špatně snáší jarní mrazy a bílé letorosty mě nasadil také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 18.7.2017 9:25

Hm tomu říkám info! Děkuji moc.

Po návratu z dovolené. Jsem našel letorost v délce asi 1m. Z něho pak vyrůstalo několik, skoro metrových, fazochů už normální zelené barvy. Znamená to tedy, že je rostlina zachráněna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika