Baltica - Hasanskij sladki



Stránky: 1,  2   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?) 
6.1.2016 22:18, zobrazeno: 14147x
Trochu zkrátíme čekání na jaro.Tuto sortu mám od Bredíka, v prvním roce tenké, ale přes dva metry dlouhé letorosty. Jaké jsou Vaše zkušenosti.Zkoušel někdo mikrovzorek vínka, cukernatost. V jakých podmínkách kde roste.Má dozrávat začátkem srpna 90-100 dnů.Zřejmě bezkonkurenčně nejranější modrá odrůda. Podělte se o zkušenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 6.4.2016 20:16
Baltika sice neslzí jako první, ale nástupem do vegetace trhla i kišmiš 342 zasazený ve skleníku.Obdivoval jsem v Českobudějovickém zahradním centru loni oranžově rašící révu o které majitel prohlásil, že neví, co je to za odrudu, že ji mněly v prodeji a ztratila se jmenovka a tak ji píchli ke sloupu el. vedení.Ale baltika je těž unikát fialovou barvou.Snad se nám vyhnou mrazejky, letos to pučí vše i ve volném nechráněném prostotu.
Baltica
Baltica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.13 (?), 1.9.2016 23:40
Baltika začala modrat 14 dní před ostatními modrými sortami.Začátkem srpna byla k ochutnání.Dnes naměřeno k 25 čnm a bobulky začínají cvrkat.Ostatní sorty12-19 čnm.Bílé nejdále Dubljanskij a solaris.Z modrých nejdàle Cabernet Cortis asi 15čnm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.4 (?), 17.9.2016 6:54
Baltica již přes 30 čnm.Scvrkávání stále pokračuje.Seženu balík a udělám slámové.Nemocemi netrpí, révý již kràsně vyzrálé, zájem hmyzáků jsem nepozoroval.Naprosto splnila očekávání nejranější modré odrůdy na zobání.Radomír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 51.42 (?), 24.9.2016 21:04

Začína sa mi páčiť táto odroda, keď ju tak chválite... wink

Chcel som si zakúpiť odrodu Solaris, kvôli jej rannosti, sladkosti a odolnosti, ale teraz uvažujem aj nad Balticou.

Ktorá z nich je teda lepšia Solaris alebo Baltica? Chcel by som to na "zobanie" z kríka, aby boli bobule čím skôr a najviac sladké.

Balticu asi menej napáda hmyz, je odolnejšia na pleseň bobulí, ale asi skôr raší, čo by asi u mňa bol každoročne problém s namŕzaním rašiacich výhonkov - vraj je to zo 75% Vitis amurensis a teda môže zle znášať zimy so striedaním dlhších období tepla a návratom silnejších mrazov. A vraj neskoro vyzrieva drevo a v chladnom roku nedostatočne a preto môže byť problém pri skorých jesenných mrazoch...(zdroj: winogrona)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.13 (?), 27.9.2016 8:39

Dřevo vyzrává myslím naprosto parádně oproti jiným, když tak na ně koukám, tady problém nebude.

Na zobání jsou jistě lepší odrudy než Baltika, ale kdo má rád modré hrozno, asi nic ranějšího nenajde.Hrozny jsou druhým rokem řidší a bobulky menší, než je v popisu, ale loni to byl takový tenký proutek o který jsem se přes zimu strachoval, ale vyzrál a i řízky z něj zakořenily.Letos to sílením kmene dohnal a letošní letorosty byly od začátku silnější než kmen a nyní jsou krásně vyzrálé.Na zobání mám rád moštáky s jejich chutí.I po sklizní světlých bylo ponecháno pár hrozínků Solarisu, Dubljanského,Muškátu M.,Krystalu, Platovského nebo Liepajasu, ale takový Garold, Galahad,Aladdin nebo bezpeckový Kišmiš Nachodka nebo Bělehradský také nejsou k zahození.Modré moštáky i stolní jsou zatím na keřích, jen Baltika je již až na jeden hrozínek ozobaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.13 (?), 27.9.2016 8:41
Réví Baltiky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 27.9.2016 8:44
Poslední scvrklý hrozínek se šmakem sušené švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.78 (?), 27.9.2016 23:55

ďakujem za pozitívne info. Rád vyskúšam túto odrodu, ak zoženiem aspoň odrezok wink...Hrozne by som chcel vypestovať niečo chutné v mojích horších podmienkach. Chystám sa vysadiť nejaké odrody, z ktorých by možno niečo bolo. Mám len jeden samorodák, ktorý ešte teraz len dozrieva, novú sadenicu "Venus" (ale to je nejaká zámena, našťastie chutná ale s jadierkami) a novú "Mika" - malinké tmavé bobuľky zatiaľ bez chuti (dužiny). 2 roky som čakal na úrodu zo Starklových zámien odrôd Solaris (uhynula-chybná sadenica-vyreklamovaná) a Lakemont, ktoré boli asi nejaké čisté vinifery. Chystám sa vysadiť Galahad, Alladin, možno Vostorg, Solaris, Sommerset Seedless, skutočný Lakemont, a ešte niečo chutné...

Ideál by bol bezsemenné s veľkými bobuľami, sladké a rezistentnejšie wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.176 (?), 28.9.2016 22:25

Hasanskij sladkij je jako stolní velmi slabý. U mne má bobule malé a semena velká. Dužiny minimálně.

Překvapivě dobrá náhrada se ukázala Zilga. Jen je labrusková, někdo to nemusí.

Moll

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika