Asi mi něco kouše do bobulí



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?)
7.8.2014 12:35

Když jdu kolem keře, z keře vyletí kos a následně tam najdu naklované bobule, jaký je závěr? Samozřejmě tam mohl sbírat vysoko lezoucí žížaly a bobule nakloval nějaký démon, ale přece jen pochybnost zůstává. Informační zdroj: vlastní moje zkušenost, z loňského roku, na mé vlastní révě u mé vlastní zdi vlastní chalupy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 7.8.2014 11:02

Vysvětlil jste to pěkně a důkladně, děkuji. Mně by však ještě zajímal zdroj této vaší informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 11:08

z několika zdrojů,... např i bývalý pracovník VŠÚO Holovousy, jestli myslíte poškození kosáky.

ad jícha - momentální vybavení si pohledu na šedivý povlak po postřiku bez hlubšího zalovení v paměti, o jakou jíchu jde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 7.8.2014 11:19

"z několika zdrojů,... např i bývalý pracovník VŠÚO Holovousy, jestli myslíte poškození kosáky."

Promiňte, ale tato odpověď mne příliš neuspokojila. Apropó, odkdy se ve VŠÚO Holovousy zabývají pěstováním révy vinné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 11:31

a už jste viděl nadšeného zahradníka/ovocnáře, aby neměl mimo služebních porostů i vlastní zahradu/sad? A že by přidělením důchodu od OSSZ skončil zcela s prací v daném oboru?

Promiňte, ale na netu se najdou i hosté, co dokážou zpochybňovat vytrvale informaci citovanou z osobně absolvované přednášky Ing. Jaroslava Roda CSc. a jiných, protože daná přednáška s diapozitivy nebyla zveřejněna několika nezávislými citacemi vyhledatelnými pomocí Google.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 7.8.2014 11:39

Pardon, vaši informaci o naklovnutí nezralých bobulí kosy nijak nezpochybňuji, nenapsal jsem o tom ani slovo, i když mně osobně se zdá nevěrohodná. Ale to je pouze můj subjektivní pocit a protože nemám s daným poškozením bobulí žádnou praktickou zkušenost a ani jsem se dosud s vámi podaným vysvětlením nikdy nesetkal v literatuře, poprosil jsem vás, abyste svůj informační zdroj uvedl. Vy jste jej neuvedl, resp. uvedl jste zdroj velmi mlhavý a nyní začínáte reagovat trochu podrážděně. Takže mé pochybnosti o vámi podaném vysvětlení trvají, bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 12:26

kosáci jsou většinou problém "několika hlav na dvorku", nikoliv ve vinohradech.  Kočky většinou kosáky neuloví, ale dokáží je vyrušovat natolik, že je to ochrana dostatečná (nebo v kombinaci s jinými).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 57.69 (?), 7.8.2014 12:57

Tak proto se nám kočky dost často váli v minivinohradu na zahradě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 7.8.2014 12:35

Když jdu kolem keře, z keře vyletí kos a následně tam najdu naklované bobule, jaký je závěr? Samozřejmě tam mohl sbírat vysoko lezoucí žížaly a bobule nakloval nějaký démon, ale přece jen pochybnost zůstává. Informační zdroj: vlastní moje zkušenost, z loňského roku, na mé vlastní révě u mé vlastní zdi vlastní chalupy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 7.8.2014 13:26

Dotázek: a naklovávali Vám pane PP kosi bobule zralé, či dozrávající (= sladké) anebo nezralé (= kyselé), o kterých je tady řeč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 7.8.2014 18:33

Tak to je problém, to už teď nevím. U nás vše zraje vcelku opožděně a kdy to přesně bylo si nepamatuju. A kosů tu je jak much a jsou drzí a obezřetní. Kdybych nepoužíval strategii trvalého zastrašování, neměl bych nic, co je potenciálně zajímá. Ale stejně je ta diskuse vcelku prázdná. Akorát mi nesedí ta kategorická tvrzení, že pes který štěká, nikdy nekouše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika