Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vosk je origoš zelený parafín (jméno nevím, možná Revilan), který se asi ve 3-4 kg tabulích prodává ve vinařských potřebách tady u nás na jihu Moravy. Co se voskování týče, tak původně jsem naštěpované řízky jen namočil do parafínu a položil do pilin. V mých amatérských podmínkách, a při prohrabávání se v bedýnce s řízky, ani omega spojení nedokázalo udržet podnož s roubem pospolu, to byl první neúspěšný pokus. Při mém brouzdání po netu a shromažďování informací jsem narazil na další varianty, z nichž jedna byla zajištění roubovaného spoje strečovou fólií. To je současný případ, zavoskování konců má jen omezit zasychání konce, pod páskou by zase měla být vidět tvorba kalusu. Další varianta je zajištění fólií a zavoskování spoje, ta je v této době nejstarší variantou ale pod voskem zase není nic vidět, o víkendu se chystám prohlídnou spodek zda už konečně uvidím nějaký náznak zakořenění. Na videích z RU nebo UK je vidět parafinování řízků z důvodu uchování jakosti pro pozdější použití. Tady se jednalo víceméně jen o voskový film, kdy "rozpouštěl" vosk (nejspíše vlastní výroby) ve vodě, a do ní posléze řízky namáčel. Do vosku namáčím i konečky pravokořených řízků, přijde mi to vhodnější když nezakrývám řízky sáčkem nebo PETkou, pod nimiž umí chytat plíseň.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika