Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tohle je nějaký kříženec Vitis labrusca (Isabella apod.) Mám ji několik let a plísní nikdy netrpěla, na konci vegetace trochu padlím. Má americké geny, a proto má i určitou odolnost proti houbovým chorobám. Nikdy jsem ji nestříkal. Před dvěma dny se objevily fleky, tzv. olejové skvrny. A dnes se na spodní straně listů objevily sporangiofory (vypadají jako krystalky soli). Včera tam nebyly! Takže se plíseň rozjíždí mimořádně rychle! Nebudu ji stříkat, uvidím. Ale mám dalších cca 16 odrůd, a ty jsem už po odkvětu stříkal dvakrát. A budu pokračovat. Jsou to odrůdy odolnější i čistě evropské, málo odolné. ZÁSADNÍ jsou dva až tři postřiky po odkvětu! Zhruba po 7-10 dnech. První se dělá, když réva už téměř odkvetla. Nezávisle na počasí, je jedno, jestli je sucho nebo prší! Stříká se proti plísni a padlí. Stříkal jsem nejdříve Acrobat + Sercadis, druhý postřik Orvego + Sercadis. Musí se postříkat i spodní strana listů.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika