Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Velmi pekne Vam dakujem za odpoved. Pre mna ako zaciatocnika v pestovani vinica su vase rady velmi cenne a musim povedat, ze vela uzitocnych poznatkov som nasiel aj v dalsich diskusiach na tomto fore.

Predsa len mam este jednu otazku. V roznych clankoch o pestovani revy vinnej som narazil aj na informaciu, ze zakorenovanie odrezkov nemusi byt vzdy bezpecne pre buducnost tychto stromcekov, resp. ze europske odrody su neskor nachylne na napadnutie voskou fyloxerou. Mna zo vsetkych sucasnych odrod najviac zaujali nove ukrajinske resp. ruske, ktore sa zaroven uvadzaju ako najodolnejsie voci plesnovym chorobam a vymrzaniu. Moja otazka je teda, ci tieto vychodne odrody su alebo nie su citlive na fyloxeru? Z ruskeho/ukr. slachtenia mam zakupene odrody Krizovnikovyj, Ajvaz, teray nove Dasunja a Krasen, okrem toho trojrocne Suzy a ruzove Othello. 

Laicky sa mi vsak pravdepodobnejsia zda skor moznost, ze uz budu mat uz v sebe nejaky gen odolnosti z predchadzajuceho krizenia, kedze zakupene stromceky boli predtym v skolke zrejme takisto rozmnozene metodou zakorenenia odrezkov. Nevsimol som si totiz, ze by boli zastepene na inu podnoz (americky vinic), takze dedukujem, ze s fyloxerou by nemal nastat problem. Ale to su len moje dohady. Narazil som totiz aj na informaciu, ze aj druh vitis amurensis, je na fyloxeru citlivy, podobne ako vitis vinifera. 

Na druhej strane predpokladam, ze slachtitelia uz tento problem museli riesit a potom by moje obavy mali byt zbytocne. Viete mi teda prosim povedat k tejto teme nejake blizsie info? Dakujem

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika