Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jsem taky začátečník, ale na podzim bych nic nestříhal. Nechat to na brzké jaro. Tuším, že kontejnerované odrůdy se zasadí a další rok zjara se zastřihnou nekompromisně na 2 očka a nechá se růst kmínek. Ty vaše se mi zdají "ulité". Nezaléváte přespříliš?

Já chci jet na RH vedení, takže se držím pravidla jednoho kmínku. Letos zjara jsem vysadil přes 50 sazenic a skoro u všech je kmínek zapěstován. Nechal jsem nejsilnější výhon, poctivě vyvazoval a vyštipoval zálistky. Po prázdninách jsem osečkoval a na jaře zastřihnu za ohybem na 6 - 8 oček a bude. Ohyb kmínku udělám cca v 60cm a potáhnu tažeň po struně. Několik kontejnerových mám taky a ty kmínky neudělaly silné, takže zjaro stříhám na dvě očka.

Asi nejlepší názornost střihu révy je na tomto obrázku od Jeroma

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika