Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Po stránce chorob by s odrůdou Adler neměly být vážné problémy, autoři odrůdy udávají odolnost proti plísni 2,5 a proti padlí 3, tedy slušný střed mezi PIWI odrůdami. Věrohodnost této charakteristiky je podložena tím, že:

- odrůda byla vyšlechtěna v Institutu Potapenka v Novočerkassku, jehož odborná pověst je stále slušná,

- výše uvedené bodování je výsledkem čtyřletého sledování

- Adler je z křížení Talisman x Augustin, což jsou slušně odolné odrůdy

- a v neposlední řadě z mého pozorování. Mám tuto odrůdu 4 nebo 5 let, letos zaplodila poprvé. Nikdy jsem u ní nepozoroval nějakou výraznou náchylnost k chorobám (i když pokud neplodila, tak jsem moc důkladně nesledoval). Zrovna tlak padlí byl letos silný, některé blízké keře byly postiženy hodně a Adler zůstal bez problémů. Ale je to zkušenost jen jednoho roku plodnosti.

Chuťově jde o bohatou harmonickou chuť, ocenění chuti na 8,9 bodu podle mne odpovídá. U mne chuťová špička.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika