Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Je to čierna hniloba viniča (Guignardia bidwellii). Menej známa hubová choroba, ktorá nerobí väčšinou veľké škody, ale v niektorých rokoch vie zobrať aj celú úrodu. No a tento rok je práve takýto. Zvlášť trpia stolové odrody. Niekto už má "obrané" všetko. Na listoch sa prejavuje hnedými ohraničenými fľakmi, v strede ktorých môžu byť čierne piknídiá - plodničky. Na bobuliach sa napadnuté miesto prepadáva, neskôr sa v strede utvoria tiež čierne piknídiá. Dobre ich vidno aj na vašej fotke. Pri perenospóre usychá naraz celá bobuľa, pri čiernej hnilobe sa najprv prepadne napadnuté miesto.

Tiež mám čiernu hnilobu tohto roku, ale zvládol som to oberaním napadnutých bobúľ každý deň a postrekom Chitopron + Cuprotonic (povolené do bio) priamo do strapcov. Zaujímavé, u mňa je Aladdin na to jedna z odolnejších odrôd. V bežných prechemizovaných vinohradoch sa veľmi nevyskytuje, asi na jej kontrolu stačia postreky na peronospóru a múčnatku. Je to dosť problém vinohradov v bio režime a samozrejme každý rok je iný. Prajem pevné nervy, Radovan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika