Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dlhšiu dobu som nepridal žiadnu fotku aktuálneho stavu vo vinohrade. Tento príspevok by som chcel rozdeliť na časť "čo ma trápi" a "čo ma teší". Začnem asi tým horším. Nedávne intenzívne dažde s následným teplým a sparným počasím mali za následok masívne hnitie strapcov odrôd no name a Kardinal Ustojčivij. Do istej miery to bolo zapríčinené ich sklonom k praskaniu bobúľ a časť má na svedomí priebeh počasia. U Kardinala celú skazu umocnili prehustené strapce, kedy zahnívali celé zhluky bobúľ. V priebehu jednej noci spadlo okolo 60 mm zrážok, čo tieto odrody neboli schopné ustáť (foto 1 a 2). Našťastie som väčšiu časť úrody pozbieral ešte pred príchodom dažďov. Ďalšou vecou, ktorá ma znepokojuje je pomalé dozrievanie Moldovy. Tropickým dňom zrejme odzvonilo, situáciu by ešte mohla zachrániť teplá a slnečná jeseň. Aj tak počítam, že skôr ako v októbri zrelá nebude. A teraz k tým pozitívnym správam. Rizamat Ustojčivij si aj napriek nepriaznivému počasiu drží vysokú kvalitu strapcov bez akýchkoľvek znakov hniloby alebo iného poškodenia. Paradoxne ma potešil aj Talizman. Tých pár nepekných strapcov nieslo obrovské bobule, síce bez nejakej výraznej aromatiky, no výbornej chrumkavej konzistencie a takmer bez zrniek (menšie bobule boli úplne bez a veľké s jedným zrnkom).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika