Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Reaguji na úvodní příspěvek Rioniho. Pozoruji vadnutí bobulí u Galahadu a Nera. Nezaměňovat za vadnutí třapiny! Pravdou je, že Galahad je velice chutná raná odrůda, ale má snahu přeplozovat. Je to skutečná příčina vadnutí bobulí, i když se provede probírka hroznů a třeba i část velkých hroznů? Některé odrůdy jsou citlivé na poměr K/Mg, třeba Nero, které to dává vehementně znát na listech. Přidával jsem tedy Mg do půdy i postřikem a situace se po několika sezónách obrátila. Nepostřehl jsem, že zbarvení listů je poněkud jiné. Ono to není s tím zbarvením listů u modrých odrůd tak úplně jednoznačné, čeho že to je deficit. Nero tedy po několika sezónách s přidáním Mg zareagovalo abiotickým vadnutím bobulí, tedy poměr K/Mg v neprospěch draslíku. Na to jsem po loňském roce zareagoval (žádný Mg a mírně K) a Nero zatím ne listech zcela čisté. Uvidím, zda jsem loňskou situaci vyhodnotil a zareagoval správně až po letošní sklizni. Pokud jsem to pochopil správně, přebytek K může přivodit abiotické vadnutí třapiny, naopak přebytek Mg přivodí abiotické vadnutí bobulí (vztaženo k poměru K/Mg). To by mohla být příčina problému s Galahadem, jak v údodu napsal Roni.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika