Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

A čo tak ukrajinský Kraseň? Ja som o ňom počul, že má malé bobuľky, husto namačkané a preto že hnije a že nič moc. Tak som si ho vysadil a som zatiaľ spokojný. Bobuľky u Solarisu sú ešte o 1 mm menšie, ešte hustejšie namačkané a strapce hnijú viac než u Kraseňa. A Solaris tu každý velebí do výšin, tak potom človeče ver niekomu. Možno ten názor je pozostatok z onej doby pár dekád späť, keď bolo všetko zo západu lepšie. Úrodnosť Kraseňa je namnoho vyššia (strapce sú 2 - 3 krát väčšie), výlisnosť je po týždennom nakvasení na šupkách priam prekvapujúca (aj vďaka tomu že Kraseň je bezsemenný). Práve výlisnosť mi príde u Solarisu trochu slabá (malé bobuľky, vysoký podiel šupiek a semien). Kraseň dozrel tohto roku v mojej okrajovej polohe 15. septembra, Solaris začiatkom septembra. V normálonom roku to bude 2 týždne neskôr, ak sa takéto počasie nestane novým štandardom. Víno z kraseňa je zatiaľ dosť silno kabernetové, intenzívnej až nepriehľadnej farby. Je to farbiarka, pri manipulácii s výliskami máte ruky jak od čučoriedok. Odolnosť k chorobám je u oboch odrôd porovnateľná. Na foto je minca pre predstavu o veľkosti. Radovan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika