Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Blizi sa koniec oktobra a hrozno sa nam mina. Zostava nam uz len na par dni. Alexa, Moldova, trocha Svetlana. Tak to bolo aj minuly rok...

na konci sezony nam hrozno najviac chyba.

Ja citim nedostatok sort zrejucich v septembri a s vydrzou az do decembra.


Moldova je casto spominana ako takato sorta. Ta vsak dozrieva skutocne neskoro a casto nenaberie dost cukru - redukovat pocet strapcov azda pomoze. Chut nebola nic moc.
V mojich ociach je daleko lepsia Alexa, dozrieva skor ako Moldova, je vhodna aj do vyssich poloh, vynikajuca velkost i kvalita bobul / strapcov, nabera dostatok cukru a ma vynikajucu odolnost proti praskaniu, hnilobe a vydrz na koreni a zrejme aj pri skladovani - vydrzali sme ju nezjest max do konca novembra... ona by asi vydrzala vyrazne dlhsie.
Teda Moldovu nepotrebujem Alexa ju plne nahradi, lebo ju predci vo vsetkych smeroch.
- Smugljanka je udajne cca ako Moldova.
- Udajne aj Jalovenskij ustojcivyj vydrzi dlho skladovat, ale je to asi podobne ako Moldova, je velmi neskory a chutovo nic moc.
- Su viacere neskorsie sorty (udavane casto ako stredne skore), ale bud praskaju, alebo nemaju to velmi velmi dolezitu vydrz a odolnost. (Napr. Vostorg Novy Cerveny,..). Faraon je neskorsi ale asi tiez nebude mat potrebnu vydrz.
- neskorsi Moskovskij Cernyj sa mi nepaci, slabsia odolnost perenospore, kvalita bobul, velkost a chut nic moc... vydrz asi tiez nie dobra.

Cital som na forach o odrodach:
- Chottabyc
- Skazka
ktore, by mohli mat dobru vydrz a skladovanie.

Na zaver by som povedal:
Boze vdaka za Alexu, ale bola by dobra aj dalsia porovnatelne kvalitna odroda.
Poradte o vasich vlastnych skusenostiach, ale aj tipy na odrody z inych for.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika