Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dnes jsem objevil malý hrozen odrůdy Madonna (popisoval jsem ji v tématu PIWI odrůdy). Bobule nebyly popraskané, ačkoliv letošní deště pokračují, jen v říjnu spadlo už přes 40 mm. Chuť byla pořád víceméně stejná, tedy příjemná, harmonická. Co je ale nejdůležitější, struktura dužniny byla stále celkem pevná, chruplavá. Na to, že Madonna dozrála v polovině srpna, je to velmi slušné. S touto u nás prakticky neznámou odrůdou jsem velmi spokojen. Když ji srovnám s Baženou, které se podobá dobou zrání, barvou i tvarem bobulíí, tak Madonna má sice o několik gramů menší bobule (i tak přes 10 gramů), ale je chutnější, odolnější chorobám a jak se letos ukázalo, déle vydrží na keři. Dnes jsem zkusil i zbylé bobule Baženy, díky rozpadající se dužnině již byla téměř nekonzumovatelná.

Bonus u Madonny navíc - dnes sklizený hrozen nebyl nijak chráněn před hmyzen a zůstal jím nepovšimnut.

Ve výborné kondici je stále Kreščenskij, Skazka (také popsány u PIWI odrůd) a několik dalších odrůd

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika