Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Alexa je posledna 2 roky moja najlepsia a najoblubenejsia odroda.
Dobre rastie a dava kvalitne hrozna aj v horsej pode.
Treba rezat na dlhsie tazne, prebierku netreba, co nasadi to utiahne. Velmi dobre vzdy odkvitla - v tomto smere spicka.
Cenim si ju pre mimoriadnu kvalitu bobul - velke, pevne, mesite, chrumkave. Velmi prijemna chut. Velkost bobul by som povedal viac ako 10-14 skor kategoria 10-16 - mnohe bobule i viac (u mna zatial jasne vacsia ako Svetlana).
Spominal som, ze ma hrubsiu supku, ale ked dobre dozrie, tak supka nevadi a neposobi hrubo ale bezne.
Vydrzia az do mrazov a potom sa daju este dobre skladovat. Idealna odroda na zaver sezony.
Dobra odolnost perenospore, strapce ma slusne odolne mucnatke, viac ako Galachad, Aladdin, naopak listy su menej odolne ako Galachad, Aladdin (cca stredne) - ale dolezitejsie su strapce!
Mimoriadne odolna plesni sivej, praskaniu i voci hmyzu. Cierna hniloba ju vsak napada a dokaze znicit viac bobul, ale nic strasne - ta sa tusim nevyskutuje v normalne chemicky osetrovanych vinohradoch - ja vsak striekam BIO postrekmi a tam cierna hniloba je nebezpecnajsia.  V zasade nie je vazny problem.
Ja som videl poskodene bobule, dovod asi nie su osi, mozno prasklina, mravce, srsne - radsej som zasackoval.
Maximalna spokojnost, mozno jedina nevyhoda, slabsia nasada strapcov; po zmrznuti z podociek nenasadila kvety.
 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika