Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Bogotjanovskij

Odrůda Bogotjanovskij je již staršího data (tedy má více než 10 let). U mne čtyřletý keř. Již druhý rok dal malé signální hrozny potvrzující pravost odrůdy. V roce 2018 asi osm přibližně půlkilogramových hroznů s nádhernými žlutými bobulemi o hmotnosti asi 15 g. V letošním roce po květnových mrazech je úroda slabší, ale na snímku jsou vidět velké bobule žluté barvy, které jsou hlavní předností odrůdy. Chuť je harmonická, přiměřeně sladká, ovšem jen průměrná, bez nějaké zvláštní příchuti.  Zatím bylo opylení vždy skvělé. Pouze průměrná chuť je zřejmě nejslabší vlastností odrůdy. Možná proto jsem nezaznamenal napadení hmyzem. Roste bujně, vůči chorobám je celkem odolná, ani v letošním roce ji nic nepostihlo. Dozrává asi týden před Talismanem. Celkově u mne jde o velkoplodou reprezentativní odrůdu s relativně nízkou pěstitelskou náročností. Ani v letošním roce úplně nezklamala jako některé jiné.Jen ta chuť kdyby byla lepší, i když s průměrnou chutí hrozna z obchodu může směle soutěžit.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika