Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moje skusenosti s PIWI odrodami su z 2 lokalit (3-4 roky):
1. JZ Slovensko, Zahorie - podhorie Karpat 200mnm, svah, tazka poda ale priepustna - il +hlina + zlepence, sucho.  cca 60 PIWI odrod; ~ 150hlav. Posledne 2 roky silne poskodenie jarnym mrazom.

2. JZ Slovensko, rovina, urodna vzdusna poda, blizka spodna voda, 130mnm, 12 Piwi odrod ~ 120hlav, jarne mrazy cca bez skody.

2-3 roky som nestriekal, vlani az neskoro, ked mucnatka na naliatych bobuliach -len BIO postreky Prev-B2, neskoru jesen aj AQ10.

No opravujem sa Vostorg Novy Cerveny (VNC) povazujem za lepsie odolny perenospore ako Konzul, lebo Konzul predcasne stracal perenosporou napadnute listy na rozdiel od VNC - ked tiez drevo dobre vyzrelo a v dalsom roku nasadzuje pekne kvety.
Jupiter som myslel ten americky, nie Rhea.

Citlivost Eszter na perenosporu mi potvrdili aj dalsi ludia. Pravdepodobne u vas hra rolu blizkost stavby kde bude asi chranena aspon ciastocne pred dazdom. Ja pozorujem pri stavbe silny zrazkovy tien a aj po dlhsom dazdi tam byva celkom sucha poda - trava bez polievania sa tam susi.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika