Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pokial sa Jupiterom mysli Rhea, tak ta je co sa tyka odolnosti perenospore u mna z europskych odrod natolko odolna, ze bez postrekov a bez vaznejsich nasledkov na dreve prezil niekolko rokov. Horsie je to s urodou, bobule vzdy popraskaju a zhniju. Cital som, ze to je ciastocne odrodova vlastnost, ale najma to prisudzujem mucnatke, ktora sa ale na letorastoch neprejavuje. Podobne odolny je Onyx, ktory to ma ale naopak - mucnatka poskodi mierne letorasty, ale strapce len minimalne. Na Eszter som mucnatku ani perenosporu este nevidel - 3 roky bez postrekov. Je odolnejsia nez vedla stojace Nero. Vostorg u mna mierne trpel mucnatkou na letorastoch, na strapcoch ziadne prejavy. Rovnake sadenice Vostorgu som ale sadil aj znamemu, ktory sa ale onho nevelmi stara, nepolieva pocas sucha a pretazuje ho urodou, takze ten Vostorg je teraz slaby a casto ma aj mucnatku na starpcoch, lebo ho maju v predzahradke kde ho casto postriekaju vodou pri polievani inych rastlin. U mna je to naopak najnintenzivnejsie rastuca odroda, s letorastami aj >3m dlhymi. 

Tento rok skusam dat proti mucnatke par krat thiovit (bio rezim). Vacsina odrod je vedena okolo stien hospordarskej budovy (Vostorg, Nero, Eszter, Jalovenskyj ustojcivyj, Smugljanka), Jupiter, Onyx, Ustojcivyj Dokucajevoj su v zahrade z RH vedenia prevedene na pergoloidny tvar, co sa pocas poslednych 2 sezon s neskorymi mrazmi osvedcilo. Smugljanka zo Straznice predavana ako Smugljnaka Moldavskaja, co ma byt neskora odroda zrejme bude nieco ine, lebo je dost citliva na mucnatku, no hlavne zreje este tyzden pred Vostorgom. Vostorg absolutne nelaka osy, ostatne biele odrody lakaju mierne, vsetky cervene a najma Smugljanka su pre ne ako magnet.

Trnavsko, 140mnm, tepla sucha oblast.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika