Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Připojím se s dotazem ohledně přeroubování révy. Mám 3ks 3 letých sazenic Nera. Mají dobře zapěstované kmínky, jedna má 2 kmínky a z každého jeden tažeň a další 2 sazenice mají kmínek a 1 tažeň. Tloušťka kmínků je v prvním případě cca 3cm, druhé 2 sazenice asi centimetr a půl. Letorosty jsou dobře vyzrálé a mají u první sazenice cca centimetr a půl a u dalších 2 sazenic kolem 8mm v pr§měru. Teorii přeroubování jsem si nastudoval z videí, takže si myslím, že chápu jak ho provést i kdy. U všech 3 sazenic mám kmínky holé, tažeň vyrůstá až nahoře z hlavy. Mám tam na příští rok nachystané pěkné letorosty, které chci použít na nové tažně. V čem plavu je to na co vlastně u mých keřů roubovat. Že by měl být roub cca stejného průměru jako letorost kam roubuji vím, to by nemusel být problém. Nejsem si ale jistý, jestli př. rok v květnu mám přeroubovat ten výhon, se kterým jsem počítal na tažeň, tj. ten, který je nejblíže hlavě, nebo nějaký jiný, nebo mám počkat a postupovat jinak? Vím, že se říká, že by se mělo využít nějaké spící očko dole na kmínku a to nechat vyrašit a až bude vhodného průměru, tak to přeroubovovat, ale já si dal s čištěním kmínku práci a je holý a nemá tendenci obrůstat. Co mi poradíte? Rád bych všechny 3 sazenice přerouboval co nejdřve, ale zase to nechci udělat blbě jenom proto, že to chci brzy. Budu rád za každou radu. V příloze dávám fotky všech 3 sazenic i s detailem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika