Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Trocha oživím toto vlákno, keďže nová sezóna pomaly klope na dvere. Posledné roky sa snažím obmedzovať použitie chemických prípravkov len na tie, ktoré sú povolené v ekologickom systéme ochrany. Dá sa povedať, že voľbou vhodných odrôd, prípravkov a správnym načasovaním sa mi zatiaľ darí udržiavať vinohrad v dobrom zdravotnom stave. Oveľa väčšie škody mi spôsobujú živočíšni škodcovia. Čo sa konkrétnych prípravkov týka, používam pred kvetom, po kvete a 2 týždne po okvitnutí kombináciu síra (Thiovit Jet/Kumulus)+meď (Kocide). Neskôr aplikujem síru+Vitisan v kratších intervaloch (7-10 dní), meď už nedávam. V posledných štádiách, keď začínajú dozrievať bobule, používam Aquasilikat. Tento rok by som chcel ešte viac obmedziť sírnaté prípravky a meďnaté prípravky. Síru na max. 2 ošetrenia (pred a po kvete) a namiesto Kocide použiť meď vo forme prípravku Cuprotonic. Neskôr by som použil kombináciu Chitopron+Cuprotonic. Aby bola aplikácia ešte efektívnejšia, do každej aplikácie by som chcel zaradiť aj nejaké listové hnojivo. Zo začiatku (letorasty dlhé 70 cm až do obdobia po odkvete) by to bolo nejaké komplexné hnojivo, neskôr som rozmýšľal nad Paraluxom (synergický účinok na múčnatku a peronospóru). ešte doplním, že vinohrad pestujem v teplej oblasti (145 mnm) na pergole. Aké sú vaše plány na tento rok?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika