Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Predpokladam, ze Vasa neativna skusenosti je sposobena nevhodnym vyberom pripravkov aplikovanych v nevhodny cas. Ja za seba po 4-5 rokoch aplikacie na jabloniach (to boli rozne roky - dazdive aj suche, chladnejsie aj teplejsie) mozem s kludom konstatovat, ze na jabloniach si vystacim so sulkou, alginure, thiovit-om a vitisanom voci chrastvitosti a mucnatke a Neem-azalom, Spintorom, Biobitom a madexom voci zivocisnym skodcom. Som z teplej oblasti pri Trnave - tlak mucnatky je tu kazdy rok silny. Jablone su Fuji, Granny Smith, Golden Delicious, Sampion - tie najmenej odolne odrody - a jablka su prakticky bez poskodenia. Lenze pre dobru ucinnost je potrebne spravne nacasovanie a niekolko dalsich agrotechnickych opatreni. Rozhodne je to casovo narocnejsie nez pouzitie systemovej chemie. Kedysi mi stacili 2-3 fungicidne postreky a 3 insekticidne, teraz je to tak 5-7 fungicidnych a okolo 10 insekticidnych. Ale to vyplyva z povahy pripravkov - su len kontaktne, pripadne aj nestabilne voci UV ziareniu, preto ich treba aplikovat v intervale 7-14 dni podla pocasia a dosledne sledovat signalizacne modely. Avsak rozhodne si pohutim viac na takomto jablku, ked viem, ze hned po odtrhnuti ho mozem jest, bez rizika rezidui. Pozrite si brozurku "bezrezidualni produkce jadrovin", su tam vysledky testovania rezidui aj pre vaccsinu beznych pripravkov v zavislosti odo dna aplikacie do zberu.       

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika