Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer, chcem sa podeliť so skúsenosťami s mojim pokusom o zakorenenie viničových odrezkov v agro-vate.

Vatu som si zohnal od p. Milana, pláty o hrúbke 7 a 10 cm. Narezal som ich na potrebné veľkosti, v celosti hodil do vane, kde som ich polial sprchou a nechal cca 10 minut nasiaknuť vodou (priamo z mestského vodovodu, žiadne dažďové a iné upravované vody som nepouzíval). V 1. prípade som si z papierovej krabice urobil vaničku, do nej som dal cca 2 cm keramzitu, na to položil namočené pláta agro-vaty. Vatu som rozrezal na 5cmx5cm kocky o hrúbke 7 a 10 cm. Do každej kocky som urobil zvislý zárez nožom. Nakoniec som do každej zasunul odrezok viniča. Prúty viniča mám zo strihania vinohradu, niekoré boli čerstvé, niektré ležali na zemi aj 10-14 dní (tie som si narezal na 3 očkové rezky, zviazal a hodil do suda s vodou čo tam natiekla od začiatku roka, tak na cca 2-4 hodiny. Potom som ich osušil a spolu s čerstvými pozapichoval do nakrájanej agro-vaty. Spolu 7x5 teda 35 odrezkov viniča. Urobil som to 1.3.2017.

Pripojené foto je urobené po mesiaci okolo 1.4. Umiesnené to bolo pod strešné okno do kúpelne, kde ak priamo svieti slnko je teplo aj do 30-35 stupňov, ak nie tak teplota klesne aj o 10 stupňov, takže žiadne dodržiavanie stálej teploty, pomerne veľký rozdiel bol aj medzi dňom a nocou, v podstate som ani žiadne merania teploty nerobil. Po tomto mesiaci je na jednom obr. vidieť aj pekné korienky - najväčšia moja obava bola z nezakorenenia a podporilo ju aj to, že letorasty vypučali pomerne skoro, korienky vyšli až ku koncu pokusu.

Jednotlivé odrody - sú tam stolové aj na víno rašili rôzne, ale v priebehu mesiaca sa viac-menej podobiehali. Ešte som zabudol vec najzásadnejšiu - z napichaných odrezkov sú zakorenené všetky t.j. 35 kusov.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika