Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:


D​obrý ​deň prajem.​

    Pri zakoreňovaní odrezkov viniča ma videla moja 4,5 ročná dcéra Rúth. Rozhodla sa, že aj ona chce mať svoje viniče. Tak som išiel odstrihať prúty z odrody Preobraženie /je pri dome na pergole /. Nechal som ich 24 hodín namáčať vo vode a potom sme sa pustili do zakoreňovania. Ja som pripravil debničku, nasypal Keramzit a navrch uložil mokrú vatu, tú som narezal na 42 kociek. Pripravil som do nich dierky. Nastrihal som dvoj a jednoočkové odrezky. Kedže ma Rúth videla odrezky namáčat do zakorenovača, tak aj ona tak chcela. Našie​l​
som starý práškový Vetozen nasypal do misky a mohli sme začať. Sama si odrezky namáčala do prášku a zastrkovala do vaty. Medzi odrezkami som zbadal aj tri odrezky nie dobre vyzreté, /aj ked po zastrihnutí javili zelenú farbu/ chcel som ich vymeniť/ /snažil som sa jej vysvetliť že tieto musíme vymenit, lebo sú nekvalitné na zakorenovanie/
Ale moju Rúth presvedčiť,​ ​keď si ona myslí, že sú dobré je nemožné,     a ​tak ​skončili vo vate. Už po pár dňoch bolo vydno​,​ že​ ​navrchu vaty okolo týchto troch odrezkov je biely povlak​ ​/pleseň /. A odrezky aj stmavli.
Dva odrezky sme dali,​ ​nenamočené vo vode, poznačil som ich páskou. Označené odrezky začali rašiť pozdejšie o​ ​2-3 dni. Čerstvo nastrihannè odrezky netreba namáčať do vody, nemá to vplyv na úspešnosť, v minulých rokoch som to tiež nerobil. V tejto dobe všetky odrezky /39/sú vyrašené a podla mna majú aj korene. Na fotke odrez​​ k​u​, ktorý som zobral ​z​ kraja​,​ ich už vidno. Odrezky sú na parapete na okne a kedže v izbe máme kachlovú pec​,​ nie sú zo spodu vyhrievané napríklad radiatorom​ ​/čo by im pomohlo​/​,​ ​ani iným zdrojom, ani prisvetlované.
Odrezkom zasaden​ý​m napríklad v marci​ ​/3 mesiac /stačí na kvalitné zakorenenie jeden mesiac. Dôvod viacej slnka a hlavne dlhší deň.

Preto môžem znovu povedať že pri tomto spôsobe zakoreňovania, ak máte KVALITNÉ ODREZKY A KVALITNÚ VATU JE ÚSPEŠNOSŤ 100%
A keď to zvládne dieťa, zvládnete to aj vy.

13.2 sme odrezky poliali 1% roztokom ADVANCED NATURAL POVER ROOT STIMULATOROM 100% bio. Pomáha rozvoju zdravých a silných korienkov a zvyšuje odolnosť voči chorobám.
Vlani som používal ALGA GROW 100% bio, od Plagron. Môže sa použíť už pri napichaní odrezkov.
20.2 ich ideme s Rúth presádzať do kontajnerov ​s​o zeminou.
Foto doložíme.
                                     S pozdravom Rúth a Milan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika