Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer, máte pravdu, že vždy je lepšie zakoreňovať dlhší odrezok. Prečo som ja zakoreňoval jednoočkové, Vám hneď vysvetlím. Keďže mám odrody zo zahraničia, ktoré sú ešte aj tam novinky a nechceli mi predať viac ako po jednom trojočkovom odrezku, tak som z neho robil 2 a 1 očkové odrezky. Jednoočkové odrezky v tomto obdobý už dobehli dvojočkové, niektoré majú už teraz výšku 2 m. A aby neboli plytkokoreniace, riešim to takto: vykopem jamu hlbokú napr. 60 cm, vysadím do nej rastlinu, ktorej vrch zakoreneného odrezku je od vrchu jamy napr. 15-20 cm. Rastlinu zasypem len po odrezok, tam pridám ešte cca. 3 cm hobľovancov, kroré udržuhjú vlhkosť a kyprosť pôdy pri zalievaní a zvyšných 20 cm prihrniem až na jeseň. Rastlina je zakorenená v hĺbke ako pri normálnom odrezku, ak nie hlbšie. Pred príchodom zimy celú rastlinu nakopcujem zeminou.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika