Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Také trochu přispeji do diskuze.Začal jsem s vinařením v malém, dle rad mého známého vinaře nic nenechávám náhodě a od narašení a nárustu 5 listů začínám s postřiky na peronosporu a oidium a to v intervalu nejdéle 14 dnů, jestliže je tlak, tak i po 10 dnech.Navíc přidávám výživu na list.Kosáci začaly hrozno ozobávat již před dvěma měsíci.Natáhli jsme sítě, přesto ryskují zamotání do nich a dále na hrozno nalétávají.Jednoho jsem musel ze sítí vymotat.Co jsem si také všiml je, že sítě přimáčkly listovou plochu na hrozny a tím začalo hrozno pod listy chytat plíseň.Příští rok uvažuji o zakoupení elektronického plašiče ptáků a sítě vůbec nedám, aby po dešti hrozny rychleji oschly a měly větší vzdušnost, prý plašiče dobře fungují.Také zavčas provedu postřik proti šedé plísni, který jsem do letoška neměl důvod aplikovat.Před týdnem jsem sebral první vzorek horších hroznů, cca10 kg s cukernatostí 21°.Ob den sleduji stav hroznů jestli se nehorší, v plánu mám hrozno sebrat za 14 dnů.Má být ještě pár slušných dnů, tak uvidíme.Jestě jedna fotka Pálavy.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika