Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás Kamo! Ak som tomu dobre rozumel, sadenicu Palieri ste si vypestoval zakoreňovaním zeleného rezku? Ak áno, klobúk dole!yes Vrúbľovanie je oveľa snadnejšie. Možností vegetatívneho množenia viniča je ale oveľa viac. Kamarát Roman využíva zo zelených rezkov iba očká a štepí je systémom pripomínajúcim Forkerta. Ja začínam v apríli očkovaním jedno a viacročných ťažňov a kmienkov. Rezky- zdroj očiek treba odobrať pre istotu už v decembri a uložiť na zimu do chladničky. V minulosti som vrúbľoval už v marci jednoočkovými vrúbľami do rázštepu. Zimný alebo zelený vrúbel do zeleného výhonu štepím tiež systémom do rázštepu. Júlové vrúbľovanie však prináša riziko nedostatočného vyzretia dreva naštepenej sorty a vymrznutia.

Viničové sadenice predáva na Slovensku veľa firiem aj súkromých osôb. Na Vašom mieste by som hľadal v najbližšom okolí Vášho bydliska. Skúsenosti mám iba s firmou Slovplant (Záhradníctvo Limbach).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika