3 odrůdy bílé a 3 odrůdy červené



Stránky: 1,  2,  3   
Hoof - (6) - 111.11 (?) 
17.2.2015 15:19, zobrazeno: 18281x

Dobrý den. Mám malou zahradu u rodinného domku na Severni Moravě, cca 250 m n.m. Toulavý stín ovocných stromů, od severu chráněná poloha. Poradte prosím 3 odrůdy bílého a 3 červeného vína. Něco na zobání. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 17.2.2015 19:51

Prim, Vostorg, Talisman, Solaris, Augustovskij

Ajvaz, Alden, Agát donskoj,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.1 (?), 17.2.2015 20:24

Dobrý den, dovolím si poradit. Mám zhruba 30 hlav, 15 odrůd, kousek od Ostravy, cca 230m n.m. Docela dost odrůd jsem už vyřadil z důvodů špatného dozrávaní nebo chuťi, stále zkouším něco nového. 250 m není mnoho, ale sever už to je.Určitě vybírejte včasné odrůdy s dobou zrání srpen až začátek září. Z bezsemenných bych doporučil KIŠMIŚ LUČISTYJ pro atraktivitu hroznů, EINSED SEEDLESS pro jahodovou chuť. Bílé určitě VOSTORG, PRIM pro muškátovou chuť, velikost hroznů a z modrých snad KODRIANKU. Jsou to prověřené odrůdy. Je toho hodně na výběr a určitě někdo ještě něco přihodí.

Přeji dobrou volbu a zdravím. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 17.2.2015 22:09

Ten toulavý stín bude nepříjemný. Každé zastínění působí negativně. V našich zeměpisných šířkách zvláště. Ale zrovna Ostrava je jižněji než Prahawink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 31.182 (?), 18.2.2015 5:59

Pěstuji asi 40 odrůd a když bych z nich doporučoval, tak z bílých Vostorg, Himrod, Arkadia a Galahad, růžové Preobraženie a z modrých odrůd Rošfor a Muscat Blue a Nero. Kišmiš lučistyj uvedený výše v příspěvku, je růžová bezsemená odrůda výborné chuti, ale málo odolná proti nemocem. Někdo doporučuje Kodrjanku, ale nás v n.v. 220m těžko dozrávala i do října a tak jsem ji přerouboval. Ten toulavý stín mám také, ale zatím s tím nebyl problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 18.2.2015 6:39

Toulavého stínu bych se nebál, na mou viničku svítí slunce jen do dvou odpoledne, pak se schová za vysokou zeď. Naopak ale přiznávám, že zeď brání protí severozápadním větrům a tím na druhou stranu pomáhá.

Co se týká odrůd, podle dosavadních zkušeností bych doporučil

Bílé: Galahad, Belo čudo, Belyj KoKl, Alexa, Vostorg.

Červené nebo modré: Rošfor, Veronika, Aladdin, Sfinx.

Z bezesemenných se dá doporučit Kišmiš 342, Somerset Seedless, Vanessa nebo zmiňovaný Einset. Velice zajímavou chuť podobně jako u Einsetu jahodovou má lotyšská Supaga.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.43 (?), 18.2.2015 13:07

Dobry den. Mam v planu koupit sazenice Kodrjanky, ale tou zralosti jste me vystrasil. Ten problem je kazdy rok? Pokud ano, tak asi neni mozny uspech cca 400 m.n.m., poloha jih, co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 18.2.2015 13:39

U Kodrjanky mně dost špatně vyzrávalo réví, navíc dost trpěla padlím. Proto jsem se s ní rozloučil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 5.27 (?), 18.2.2015 19:49

Ten problém s Kodrjankou trval několik let a proto tam dnes roste Rošfor a jsem spokojený. Rošfor sklízíme od konce září do konce října - vydrží dlouho na keři a neplesniví, protože nemá tak těsný hrozen jako některé odrůdy. Za 3 roky jsem na něm neviděl padlí ani plíseň, což se o Kodrjance nedalo říct. Na foto je Rošfor v srpnu a v září.

Rošfor 17.8.
Rošfor 17.8.
Rošfor 23.9. před sklizní
Rošfor 23.9. před sklizní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Hoof - (6) - 111.11 (?), 18.2.2015 15:51

Dobrý den. Děkuji vám za vaše rady a postřehy. Chtěl bych se vás ještě zeptat na bílou odrůdu GAROLD a červenou, bezsemenou ATIKA, jestli by jste mi je doporučili do mých podmínek. Děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika