Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý deň! Dnes som spravil "okružnú jazdu " cez Strážnicu a Hodonín, aby som o.i. zistil, aký sortiment viniča od fy Jural a v akej cene sa predáva. V Strážnici sa predávajú len za 89 Kč (kúpil som Muskatay). Okrem toho ponúkali Pomerančový, Muskat bleu, bezsemennú Attiku, bezsemenný rezistent Black Magic a rezistent Kodrjanku. Dokonca aj fotografie na obaloch sú rozdielne, aj keď nie u všetkých. Ak predávajú samostatne Kodrjanku, vyplýva z toho, čo povedal p.Wimpi, že som kúpil bezsemenný modrý rezistent Black Magic pestovaný v Taliansku. Na talianských snímkoch má veľmi bujný rast alebo veľmi bujný podpník. Dúfam, že firma Jural ho štepí na menej bujný podpník, aby sa dal Black Magic zvládnuť na vertiku či oblúkoch. V Hodoníne predávali okrem uvedených aj Nimrank, Olšavu, Polu, Favorit a St. Martin-pre zmenu už za 120 Kč, ale stále to nie je 6€. Charakteristika odrôd na obaloch tiež nie je rovnaká. Napr. u sorty Muskatay píšu: hrozen velký sladký (bobule na fotografii sú obrovské), plodnost vysoká, zralost ranná, konec srpna, odolnost-na mráz, plíseň. U Black Magic píšu: zralost velmi raná, pol.srpna, odolnost-vysoce odolná. Zatiaľ nemám dôvod firme Jural neveriť. Počkám na prvú úrodu a potom si spravím úsudok. Prajem všetkým príjemný zvyšok víkendu! Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika