Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pri RH vedení moc neskúšajte vypestovať 4 kmienky z jednej hlavy, lebo budete dosť priestorovo limitovaný, hlavne pri nesprávnom spone. Budem sa asi opakovať, ale vykašlite sa na takéto čísla, ich výpovedná hodnota je 0,0000 nič. Režte na 8 očiek+nejaký krátky záložný čapík a pri väčšine odrôd budete úspešný. A prečo je lepšie nechať viac letorastov? Lebo vždy je ľahšie vybrať spomedzi viacerých strapcov len tie naj ako sa spoliehať na to, že kratším rezom dosiahnem kvalitnejšiu úrodu.

A ešte jeden príklad z praxe z môjho vinohradu ohľadom zaťaženia. Mám jeden veľmi starý koreň viniča, môže mať okolo 50 rokov, možno aj viac (sadili ho ešte moji prarodičia). Vyrastajú z neho tesne nad zemou 3 kmienky, je vedený na pergole. Nedávno som počítal, koľko som na ňom nechal dlhých ťažňov (-+ 8 očkových). Bolo ich 20. Okrem toho je tam minimálne toľko isto 1-2 očkových čapíkov. Čiže zaťaženie tohto koreňa je okolo 200 očiek a v lete zaberá plochu vyše 40 m2. Dá sa hádam na základe týchto údajov tvrdiť, že zaťaženie koreňa môže byť 200 očiek? Nedá, hoci ten koreň to v pohode zvláda.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika