Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, nacházím se před obdobnou otázkou. Na vysvětlenou připojuji pár fotek. Vloni na jaře zasazené sazenice jsem nyní zakrátil na délku kmínku + tažně (cca 120 cm - tj. 70 kmínek + 50 tažeň) a chtěl jsem začít tažeň ohýbat, ale zjistil jsem, že je asi vrchní část zakráceného výhonu přemrzlá (už při sestřižení se to jevilo), protože byl hrozně křehký a začal praskat. Původní výhony byly 2-3 metry dlouhé (průměr u země 0,7 -1,2 cm), myslel jsem, že to bude pohoda a zmrznou třeba jen vršky. Co mám teď dělat? Mám počkat až to naraší, abych opravdu věděl? Spodní část kmínku vypadá pružně a očka se též tváří rozumě, ale to je zrovna část kterou jsem chtěl nechat na kmínek a očka vylupovat (chci rýnsko-hesenské vedení na 1 nebo 2 tažně). Je možné, aby se do uschlé zmrzlé části alespoň částečně dostala živá hmota? Mám teda teď třeba nyní zkrátit úplně na délku kmínku (na 70 - 80 cm) a počkat co vyroste třeba z horních dvou oček a ty nové výhony už nechat lehce zaplodit a použít je příští rok jako tažně nebo mám výhon úplně zakrátit u země na spodní 2 očka a celý výhon nechat vyrašit letos znovu - rok ztráta:-( Nevím, někdo to tak dělá a zdůvodňuje to tím, že druhý rok ještě není sazenice úplně zakořeněná apod. Díky za názory, moc by mě to teď pomohlo. Zdraví Ferby...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika