2 výhony



Stránky: 1,  2   
host - 148.94 (?) 
8.5.2017 10:32, zobrazeno: 6193x

Dobrý den,

na konci března jsem dal do země 2 zakoupené révy. Postupoval jsem dle návodu a vypadá, že se vše povedlo. Réva začala rašit a roste. Ovšem u obou lezou ze země 2 výhony. Otázka zní, mám je nechat oba růst, nebo jeden ustřihnout?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 8.5.2017 10:46

Raší, roste i z části nad zemí, nebo jen z pod země, nebo nad i pod-jde o to, jestli to, co leze ze země je podnož, nebo...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.94 (?), 8.5.2017 11:00

Přikládám foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.94 (?), 8.5.2017 11:01

Ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.5.2017 11:24

Vy jste vysadil revu jako bramory - pod zem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.94 (?), 8.5.2017 11:29

Ano. Byl to takový suchý, asi 20 cm dlouhý suchý klasek s kořenovým balem od firmy Jural. Postupoval jsem dle návodu. Tedy namočit do vody, kořínky ostříhat na 8 cm. Dát do země. Nechat koukat asi 2 cm nad povrch a přikrýt hromádkou zeminy. Jakmile se prodere výhon ven, tak odhrnout. To se teď právě stalo. Leze to ven, ale nevím, jestli nějaký neustřihnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.5.2017 13:00

Možná špatně pochopeno, špatně vysvětleno? Neměla jít do ÚROVNĚ okolní země jen kořenová část a na proutek s pupeny se měla navršit kyprá zeminacool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.94 (?), 8.5.2017 13:21

Ne ne. Díval jsem se teď na několik návodů od jiných firem. Nebyli to zasenice s listy. Něco jako když koupíte růže. Prostě kořenový bal s kmínkem a pár očky. Kmínek jsem nechal asi 3-5 cm nad povrchem a přihrnul nakypřenou zeminou. Jen teď nevím, co s tím dál.

Víte někdo? Ještě přikládám foto.

Díky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 8.5.2017 13:57

No, o listech se zmiňujete jen Vy... Teď je třeba křehké výhony chránit před mechanickým poškozením, mrazem-před ním buď ještě lehce nahrnout, nebo přiklopit na jasnou noc obráceným kbelíkem... a včas nachystat alespoň dočasnou oporu, nějaký kolík-kolíky na jemné aretování výhonů-já bych je nechal letos růst všechny. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.131 (?), 8.5.2017 17:06

V tuto dobu je lepší výhony zahrnout jemnou zeminou. Ve středu ráno má mrznout. Navíc v jemné zemině se výhony lépe vyvíjejí, protože je tolik nemohou napadat roztoči. Během 14 dnů stejně růvkem prorazí na světlo a pak rychle porostou /tyčka - opora je opravdu nutná/. Dobrý je i chránič, neškodí jenom zajíci a srny, ale i psi a kočky, které mohou sazenici očůrat a spálit.

Pokud je místo je lépe ponechat více výhonů. Nejen dva, ale třeba i tři. Při řezu je můžete v příštím roce odstranit n

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika