Zaneseny pozemek odpadem



UgaraTuga - (1) - 24.154 (?) 
1.6.2017 21:02, zobrazeno: 3798x

Dobrý den

Před 2.lety jsem si koupil starší dům který postupem času rekonstruji svépomocí, když jsem ho koupil pozemek byl zarostly a v životě by mě nenapadlo co se skrýva pod travou hotová skládka sklo kameny cihly plechovky kabely prostě co vás napadne kde kopnu lopatou odpad, nechal jsem si stahnout do roviny bagrem teren castečne vyčistil ale stačí aby parkrat zapršelo a zase se něco objevi cilem meho dotazu je ze chci navozit cistou ornici ale je to nakladná zalezitost muj cíl je dat na povrch 10cm vrstvu stačí to? a obdobi kdy to udelat leto nebo podzim nebo to nechat radeji na jaro? mam male dite a chce se mi kricet kdyz ho nemuzu pustit na zahradu s pocitem toho ze se mu neco stane

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.58 (?), 1.6.2017 22:14

Možná by bylo lepší nejdříve dát silnější vrstvu jakékoliv zeminy bez odpadu (třeba z nějakých výkopů, základů atp) a ornici až nahoru. Jinak se zahrada běžně ryje do min.30cm, to byste odpad vybíral neustále. On i takhle "poleze" nahoru, Máme osadu 60 let, za tu dobu je vrstva udělané zeminy cca 40 cm a stejně občas vyleze střep nebo hřebík (žížalky pracují).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 1.6.2017 23:59

Otázka je, co budete chtít na pozemku mít, jaká je původní zemina a jakého rozsahu je odpad. Pokud je to inertní odpad a půda je lehčí, pak bude stát za úvahu pozvat někoho s traktorem a dvouřádkovým vyorávačem brambor. Pak už zbydou roužky (kde se stroj nevytočí) na to, aby jste to čistil ručně přes prohazovačku.

K vymražování kamení na povrch dochází z hloubek, kde se střídá cyklus zamrzání a rozmrzání během zimy. Zpravidla je to 1/3 až 1/2 nezámrzné hloubky. Aby tedy postupně nevylézaly pevné předměty po zimě, je potřeba mít vyčištěno do hloubky 30 cm (či spíše 50 cm). Vyjímkou je, pokud budete mít na celé ploše trávník podložený hustějším králičím plativem.

Osobně mám zkušenost, že pokud se to neudělá hned pořádně, je to problém na dlouhá léta. Cihla, která je nyní cca 40 cm hluboko se na povrchu objeví cca za 10 až 20 let (1/4 rychleji než 1/2 či celá). Nejrychleji se pozemek vyčistí při pěstování brambor 3× po sobě. Nejpomaleji při pěstování jahod nebo trvalých kultur (jahody, sad, trávník).

SfK..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 2.6.2017 8:18

Máte více možností. Rozdělit zahradu na části okrasnou, ovocnou a zelinářskou. V okrasné jen očistit pár cm a díry na trvalky, keře, překrýt netkankou a nějakým mulčem. V ovocné části také můžete upravit jen část profilu, pokud je to zemina kvalitní, nemusíte ani navážet novou, vyčistíte jen na hloubku motyky. Pod stromy a keři můžete mít jen mísy a okolo trávník či sežínané zaplevelení. To už déšť nerozmyje. V potravinářské části by bylo dobře vyčistit záhony na těch 30-40 cm. Pokud máte možnost získat ornici, můžete udělat něco jiného - vyvýšené záhony -  a cestičky s netkankou překrytou třeba hrubším pískem, nebo nějakým kamínkem, nebo třeba zatravňovacími dlaždicemi. Prostor určený na hraní pro děti a oddych Vás také nemusíte rekultivovat do velké hloubky. Důležitější je aby se zde dítě udrželo (pískoviště, houpačky, třeba i prolézačky, gumový bazének,...), nějaké posezení, gril či udírna, pergola pro dozor... No a abyste se nemusel bát pořád, vybírejte na výsadbu to, co je jedlé. Je mnoho trvalek, stromů a keřů, které mají hezké plody, ale ty jsou třeba jen nejedlé, nebo dokonce jedovaté. Na tom, co kde a jak můžete pracovat sám nebo s životním partnerem, ale též se zahradním architektem...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika